Єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ подаватимемо щомісяця

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

ВРУ рекомендували підтримати законопроєкт про зміну податкового періоду з квартального на місячний для подання єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ.

buhuchet_013.jpg

Позапланові перевірки Держпраці під час воєнного стану

10.08.2022 Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував ВРУ прийняти за основу законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб» від 30.09.2021 № 6120. Про це повідомив представник уряду в парламенті Тарас Мельничук.

Законопроєктом пропонують:

Змінити період звітування вирішили через те, що встановлення квартального періоду звітування спричинило:

  • відтермінування від одного до трьох місяців надходження до реєстру застрахованих осіб відомостей про зарплату працівників, сплату ЄСВ, страховий стаж застрахованих осіб;
  • несвоєчасність включення звітних періодів для розрахунку розмірів виплат за соціальним страхуванням;
  • відтермінування стягнення простроченої заборгованості;
  • зміщення від одного до трьох місяців строку розрахунків показників середньої зарплати, які враховують для обчислення пенсії.

За інформацією ВРУ


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Ми вже підготували для вас знижку у 2500 грн на передплату тижневика «Головбух: БЮДЖЕТ» на рік.

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Повідомлення про виплату лікарняних 2025: зразок, строки, форма

Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
62072

Середньооблікова кількість штатних працівників: як розрахувати

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання, адже є сумісники, декретниці, мобілізовані, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розбиратися на прикладах, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
107556

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження — продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
85882

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами — як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
49180

Розрахунок коригування до податкової накладної

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2025 та зразки його заповнення.
166067

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді