Уряд змінив порядок, за яким передаватиме Фонду держмайна єдині майнові комплекси підприємств, установ, організацій, які не увійшли до переліку об’єктів, що не підлягають приватизації, та не належать до об’єктів, які необхідно залишити в державній власності.

Платні послуги. Самотест для бюджетних установ ⏩
Відтепер ініціатива передачі таких об’єктів може належати не лише органам, які ними управляють, а й Кабіну, Мінекономіки та Фонду держмайна.
Мінекономіки розроблятиме відповідні проєкти рішень уряду, за три дні погоджуватиме їх з Мінфіном і Держстатом і за сім днів передаватиме на розгляд Кабміну.
Якщо орган, який управляє активом, у встановлений строк не погодить пропозиції з його передачі, об’єкти передаватимуть Уряду без погодження.
Перший віцепрем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко наголосила: «Сьогодні бізнес та держава зацікавлені у максимальному прискоренні приватизації. Це дозволить підприємцям стати власниками нових активів, запустити виробництва, створити робочі місця, налагодити переробку продукції, вийти на зовнішні ринки. Раніше бюрократичні процедури значно затягували процес передачі об’єктів зі сфери відання окремих держустанов до управління Фонду. Тепер ми прибираємо ці перепони. Об’єкт буде максимально швидко взятий Фондом держмайна в управління з подальшою його підготовкою до проведення відкритого та конкурентного аукціону. В результаті за відносно стислі терміни ми знайдемо для занедбаних непрацюючих активів приватних інвесторів, які дадуть їм нове життя».
За повідомленням ФДМУ, у 2022 році завдяки приватизації держбюджет поповнять на суму понад 600 млн грн.
За інформацією Мінекономіки
Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.