Територіальну громаду розформували: хто є правонаступником її майна, прав та обов’язків

Територіальну громаду розформували: хто є правонаступником її майна, прав та обов’язків

Надбавка за розробку нормативів в ОМС: який ліміт

17 листопада 2020 року прийнято Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій № 3651-д (далі — Закон). Документ, зокрема, доповнив Прикінцеві та перехідні положення Закону про місцеве самоврядування пунктами 6-1 і 6-2.

Відтак відповідно до пп. 5–7 п. 6-1 розд. V Закону про місцеве самоврядування сформована територіальна громада (ТГ) є правонаступником усього майна, прав та обов’язків розформованої ТГ. Водночас, якщо територію розформованої ТГ включили до територій кількох сформованих ТГ, кожна з цих ТГ стає правонаступником належних розформованій ТГ:

  • нерухомого майна, зокрема, земельних ділянок, які розташовані на території сформованої ТГ;
  • речей, які призначені, щоб обслуговувати відповідні об’єкти нерухомого майна, належність яких визначають на підставі останньої суцільної інвентаризації;
  • прав засновника/учасника юридичної особи (далі — ЮО), заснованої розформованою ТГ, якщо місцезнаходженням такої ЮО є населений пункт, який уключили до території відповідної сформованої ТГ.

Майнові зобов’язання, майнові та немайнові права ЮО — ОМС розформованої ТГ, територію якої включили до територій кількох сформованих ТГ, розподіляють між правонаступниками таких ЮО відповідно до передавальних актів пропорційно обсягу розподілу майна/майнових прав/залишків бюджетних коштів між сформованими ТГ (пп. 5–6 п. 6-1 розд. V Закону про місцеве самоврядування).

Перейти до інших змін до Закону про місцеве самовядування ➤➤➤

Увага! Новообрані ради можуть прийняти рішення про розподіл майна/майнових прав/зобов’язань розформованої ТГ, територію якої включили до територій кількох сформованих ТГ, за іншими критеріями, ніж визначають підпункти 5і 6пункту 6-1 розділу VЗакону про місцеве самоврядування.

Однак, такі рішення слід приймати відповідно до бюджетного законодавства, враховувати їх під час реорганізації відповідних ОМС та складання за її результатами передавальних актів/розподільчих балансів.

Територіальну громаду розформували: хто є правонаступником її майна, прав та обов’язків
ІВАН ЛЕВАДСЬКИЙ,експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
Бюджетний кодекс зазнав змін, які діятимуть з 2021 року. Але про них варто знати уже сьогодні.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
6199

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10042

Чи проводити щорічну оцінку в ОМС

Чи проводиться зараз щорічна оцінка виконання посадовців ОМС? Чи заміняє атестація щорічну оцінку? Ці та інші пов’язані питання – в консультації.
11808

Особливості складання розрахунків до проєктів місцевих бюджетів на 2025 рік

Проєкт місцевого бюджету на 2025 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт Держбюджету на 2025 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до місцевих фінансових органів згідно зі статтею 75 Бюджетного Кодексу.
1493

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді