Територіальну громаду розформували: хто є правонаступником її майна, прав та обов’язків

Територіальну громаду розформували: хто є правонаступником її майна, прав та обов’язків

Надбавка за розробку нормативів в ОМС: який ліміт

17 листопада 2020 року прийнято Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій № 3651-д (далі — Закон). Документ, зокрема, доповнив Прикінцеві та перехідні положення Закону про місцеве самоврядування пунктами 6-1 і 6-2.

Відтак відповідно до пп. 5–7 п. 6-1 розд. V Закону про місцеве самоврядування сформована територіальна громада (ТГ) є правонаступником усього майна, прав та обов’язків розформованої ТГ. Водночас, якщо територію розформованої ТГ включили до територій кількох сформованих ТГ, кожна з цих ТГ стає правонаступником належних розформованій ТГ:

  • нерухомого майна, зокрема, земельних ділянок, які розташовані на території сформованої ТГ;
  • речей, які призначені, щоб обслуговувати відповідні об’єкти нерухомого майна, належність яких визначають на підставі останньої суцільної інвентаризації;
  • прав засновника/учасника юридичної особи (далі — ЮО), заснованої розформованою ТГ, якщо місцезнаходженням такої ЮО є населений пункт, який уключили до території відповідної сформованої ТГ.

Майнові зобов’язання, майнові та немайнові права ЮО — ОМС розформованої ТГ, територію якої включили до територій кількох сформованих ТГ, розподіляють між правонаступниками таких ЮО відповідно до передавальних актів пропорційно обсягу розподілу майна/майнових прав/залишків бюджетних коштів між сформованими ТГ (пп. 5–6 п. 6-1 розд. V Закону про місцеве самоврядування).

Перейти до інших змін до Закону про місцеве самовядування ➤➤➤

Увага! Новообрані ради можуть прийняти рішення про розподіл майна/майнових прав/зобов’язань розформованої ТГ, територію якої включили до територій кількох сформованих ТГ, за іншими критеріями, ніж визначають підпункти 5і 6пункту 6-1 розділу VЗакону про місцеве самоврядування.

Однак, такі рішення слід приймати відповідно до бюджетного законодавства, враховувати їх під час реорганізації відповідних ОМС та складання за її результатами передавальних актів/розподільчих балансів.

Територіальну громаду розформували: хто є правонаступником її майна, прав та обов’язків
ІВАН ЛЕВАДСЬКИЙ,експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
Бюджетний кодекс зазнав змін, які діятимуть з 2021 року. Але про них варто знати уже сьогодні.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як проводять перевірку в ОМС

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
11361

Як здійснити розрахунок заробітної плати старости: приклади

Староста — важлива посада в сучасних органах місцевого самоврядування. Як розрахувати зарплату старости. Який староста має посадовий оклад, доплати й надбавки, оздоровчі, матеріальну допомогу. Все закріплено на прикладі, що містить і бухгалтерські проведення
24803

Чи проводити щорічну оцінку в ОМС

Чи проводиться зараз щорічна оцінка виконання посадовців ОМС? Чи заміняє атестація щорічну оцінку? Ці та інші пов’язані питання – в консультації
19821

Облік безоплатно отриманих основних засобів

Бюджетні установи отримують основні засоби без оплати: від юридичних і фізичних осіб як дарунок, а також від інших бюджетних установ. Як показати в обліку дарунки – від отримання до амортизації
41219

Благодійна допомога ОМС

Стаття присвячена питанню законного способу отримання благодійної допомоги органами місцевого самоврядування
15057

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді