Чи правомірно вимагати негативний ПЛР-тест у працівника після COVID-19?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Щоб вийти на роботу після COVID-19, не потрібен негативний ПЛР-тест

Ваш безплатний доступ до курсів Вищої Школи Бухгалтерів

Чи правомірно вимагати негативний ПЛР-тест у працівника після COVID-19?

Що нового. Не вимагайте від працівників, які одужали після коронавірусної хвороби, негативний ПЛР-тест.

Головний санітарний лікар України, заступник міністра МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що чимало роботодавців не допускають людей на роботу без негативного ПЛР-тесту після того, як лікар закрив їм лікарняний. Це суперечить закону.

У стандарті медичної допомоги хворим на COVID-19 чітко визначено три рівнозначні умови, коли можна закрити лікарняний:

  • минуло 10 днів з першого дня симптомів і впродовж трьох днів із цих 10 відсутні симптоми хвороби;
  • минуло 10 днів від моменту, коли отримали позитивний результат ПЛР-тесту, і впродовж трьох днів із цих 10 відсутні симптоми хвороби;
  • негативний ПЛР-тест.

Тож чинити булінг стосовно працівників, які хворіли на COVID-19, заборонено. Якщо лікар закрив лікарняний, спокійно допускайте працівників до робочого колективу.

Джерело: відеозапис брифінгу В. Ляшка від 05.11.2020

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Повідомлення про виплату лікарняних 2025: зразок, строки, форма

Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
62311

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру в низці випадків — при нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соціальних виплат. У консультації пояснюємо, як дізнатися свій страховий стаж та які періоди до нього включати
69176

Листок непрацездатності 2025: новації та алгоритм роботи

У статті розглянули порядок оформлення листка непрацездатності у 2025 році: хто має право на отримання, як правильно заповнити бланк, які дані необхідні для електронного та паперового варіантів. Скористайтеся актуальним бланком листка непрацездатності та зразком заповнення, щоб пришвидшити оплату лікарняних.
90731

Довідка ОК-7 для оплати лікарняного: що це, де взяти і коли потрібна

Довідка ОК-7 — це офіційне підтвердження страхового стажу працівника. Вона необхідна, зокрема, для оплати лікарняного. У статті пояснимо, як отримати довідку з Пенсійного фонду, що містить форма ОК-7, коли та для чого її використовують.
105530

Електронний лікарняний: інструкції для бухгалтера

Виокремили найважливіше про електронний лікарняний для бухгалтерів. Про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних поговоримо у статті
50148

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді