Чи допоможе дистанційний режим уникнути перевірок Держпраці?
Через посилення карантину уряд закликав роботодавців всіх, кого можна, перевести на дистанційну роботу та мінімізувати контакти офлайн. Та це не завадило Держпраці оголосити роботодавцям «хрестовий похід». Що, до речі, порушує законодавство про працю.
Коли можна не допускати контролерів
Чи тотожні поняття «неможливість проведення перевірки» і «недопущення інспекторів»
Що загрожує за недопущення
Якщо створюватимете інспекторам перешкоди або не допускатимете їх до перевірки, можете наразитися на штраф:
- у 3-кратному розмірі мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення (наразі 15 тис. грн), — якщо перевірка з питань додержання законодавства про працю;
- у 16-кратному розмірі мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення (наразі 80 тис. грн), — якщо перевірка з питань оформлення трудових відносин (абз. 7, 8 ст. 265 Кодексу законів про працю України).
Окрім того, на посадовців юрособи можуть накласти адмінштраф у розмірі 850—1700 грн (ст. 188-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Тож існує висока ймовірність, що інспектори розцінять факт дистанційної роботи всіх працівників як факт перешкоджання провести перевірку або недопущення до перевірки. Якщо належно оформите дистанційну роботу, можете спробувати оскаржити таке рішення в суді. Але на чий бік стане Феміда — питання відкрите.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.