Що трапилося. Працівник написав заяву про звільнення за угодою сторін, однак згодом передумав і направив поштою заяву про відкликання попередньої заяви. Утім, його все одно звільнили на підставі пункту 1 статті 36 Кодексу законів про працю України (КЗпП).
☝️ Суд визнав звільнення працівника незаконним: як діяти
Що вирішив суд. Судді стали на бік роботодавця. Одна з підстав припинити трудовий договір — угода сторін. У цьому разі працівника звільняють на підставі пункту 1 статті 36 КЗпП. Звільнення за цією нормою не передбачає попереджень ані від працівника, ані від власника чи уповноваженого ним органу. День закінчення роботи сторони визначають за взаємною згодою.
Основна відмінність розірвання трудового договору за угодою сторін від звільнення за власним бажанням працівника або з ініціативи роботодавця — це спільне волевиявлення сторін.
Тож, якщо роботодавець і працівник домовилися про дату, коли припинити трудовий договір, працівник не має права відкликати свою заяву про звільнення. Анулювати домовленість можна лише за взаємною згодою власника або уповноваженого ним органу та працівника. Якщо працівник передумав звільнятися, роботодавець має погодитися на відкликання заяви.
Читати про інші судові рішення 2020 року ➤➤➤
Джерело: Постанова ВС, Касаційного цивільного суду від 31.08.2020 у справі №359/5905/18
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.