Призначення на посади в ОМС під час війни можливе без конкурсу та без подання декларації

Національне агентство України з питань державної служби випустило роз'яснення щодо призначень посадових осіб в органах місцевої влади під час дії воєнного стану.

призначення на посади в органах ОМС

Калькулятор середньооблікової чисельності штатних працівників

Ключовий момент: особи призначаються на посади в органах місцевого самоврядування сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради, без конкурсного відбору.

Законодавчо це правило регулюється Законом України від 12 травня 2022 року №2259-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану» (далі Закон).

  1. Призначення осіб на посади в органах місцевого самоврядування, а також керівників комунальних підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління відповідного ОМС відбувається без конкурсного відбору. Достатньо поданої заяви, заповненої особової картки встановленого зразка та документів, що підтверджують наявність освіти та досвіду роботи згідно з вимогами законодавства, встановленими щодо відповідних посад. Правда, посадовці, які призначені без конкурсу під час війни, не можуть бути переведені на інші посади в органах місцевого самоврядування.
  2. Також особа, яка претендує на зайняття політичної посади, посади державної служби, посади в органах місцевого самоврядування, посади керівника суб'єкта господарювання державного сектору економіки, посади керівника комунального підприємства, установи, організації, у період дії воєнного стану не подає документ про підтвердження рівня володіння державною мовою та декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. В мирний час подання цих документів передбачене Законом України «Про запобігання корупції» та Законому України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Національне агентство нагадує перелік документів, які підтверджують громадянство України:

  • паспорт громадянина України;
  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • тимчасове посвідчення громадянина України;
  • дипломатичний паспорт;
  • службовий паспорт;
  • посвідчення особи моряка;
  • посвідчення члена екіпажу;
  • посвідчення особи на повернення в Україну.

Відповідність освіти, на думку НАДС, можливо підтвердити наявністю відповідного диплому, а досвід роботи - за допомогою трудової книжки, архівних довідок тощо.

Нагадаємо, що у посадовців ОМС є особливості трудових відносин:

  • робота посадових осіб ОМС вважається службою, яка розглядається як діяльність, що здійснюється на постійній основі;
  • існує складання присяги;
  • існує граничний вік перебування на службі в ОМС – 65 років.

Також серед посад ОМС є виборні посади (через місцеві вибори та через місцеву раду), а також посади за призначенням, тобто такі, на які призначення здійснюються місцевим головою (ст. 3 Закону № 2493).

За матеріалами НАДС

 

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
6204

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10062

Чи проводити щорічну оцінку в ОМС

Чи проводиться зараз щорічна оцінка виконання посадовців ОМС? Чи заміняє атестація щорічну оцінку? Ці та інші пов’язані питання – в консультації.
11815

Особливості складання розрахунків до проєктів місцевих бюджетів на 2025 рік

Проєкт місцевого бюджету на 2025 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт Держбюджету на 2025 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до місцевих фінансових органів згідно зі статтею 75 Бюджетного Кодексу.
1519

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді