Як будуть проходити виплати допомоги на деокупованих територіях з 1 листопада

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України відкриває рахунок для допомоги мешканцям евакуйованим особам та громадянам на деокупованих територіях.

виплата допомоги на деокупованих територіях

✍ ЯК ОБЛІКОВУВАТИ РОБОТУ ПІД ОКУПАЦІЄЮ

З 1 листопада надання грошової та гуманітарної допомоги евакуйованим українцям і мешканцям звільнених територій відбуватиметься за рахунок коштів, що надходитимуть на цей рахунок, відкритий у Національному банку.

На гуманітарний рахунок зможуть надходити кошти донорів.Отримані кошти на закупівлю харчів, одягу, ліків, а також на евакуацію громадян та облаштування місць їх компактного розміщення будуть за потреби передаватись обласним військовим адміністраціям.

Як будуть проходити виплати допомоги евакуйованим та в деокупованих громадах

Мінреінтеграції оприлюднило порядок тримання разової грошової допомоги громадами.

Який розмір допомоги

  • Діти й особи з інвалідністю – 3000 грн;
  • Всі інші категоріх – 2000 грн.

Алгоритм отримання грошової допомоги мешканцям звільнених населених пунктів

  1. Місцеві органі власти протягом 7 днів після деокупації надають ОВА інформацію про кількість осіб, які проживали на момент деокупації, та необхідну суму коштів;
  2. ОВА протягом двох днів передають цю інформацію до Мінреінтеграції;
  3. Мінреінтеграції спільно з Міноборони затверджує перелік деокупованих населених пунктів і протягом двох днів після затвердження перераховує кошти АТ «Укрпошта»;
  4. «Укрпошта» протягом 5 днів проводить виплати.

Алгоритм отримання грошової допомоги населенню, яке евакуюється

  • Укрпошта на підставі відомостей АТ «Укрзалізниця» за 3 дня до відправки евакуаційного потяга подає Мінреінтеграції інформацію про кількість осіб, які евакуйовуються, й орієнтовну суму коштів;
  • Мінреінтеграції протягом двох днів з дня отримання подання перераховує кошти АТ «Укрпошта»;
  • «Укрпошта» протягом 5 днів проводить виплати.

Нагадаємо, що виплати матеріальної допомоги працівникам ОМС можуть бути на наступних підставах, які зазначаються в заяві на ім'я керівника установи:

  • сімейні обставини (наприклад, одруження, народження дитини, переїзд);
  • оплата лікування, оздоровлення дітей;
  • поховання (виняток – робітники держорганів і ОМС, п. 2.2 Наказу № 609);
  • інші причини (пожежа, стихійне лихо тощо).

За матеріалами Мінреінтеграції

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових 2025

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію – одноразову грошову допомогу (ОГД). Зазначену гарантію держава обіцяє сплатити родині загиблого військового. Що змінилося у виплаті одноразової грошової допомоги у 2025 році - розглянемо детальніше це питання.
8392

Прожитковий мінімум 2025

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2025 року, розмір якого визнає Держбюджет-2025
12488

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
62219

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді