Як надавати ПСП працівникам, які щойно змінили місце роботи

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

ДПС пояснює, чи має право на податкову соціальну пільгу фізична особа, яка протягом місяця перейшла з одного місця роботи на інше.

право на ПСП за місцем роботи

Калькулятор середньооблікової чисельності штатних працівників

Пункт 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України регулює норми надання ПСП платникам податку.

ПСП — це право на зменшення оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород).

ПСП застосовується, якщо розмір загального місячного доходу не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

У 2022-2023 роках базові ПСП такі:

  • ПСП 2022 = 1240,50 грн (= 2481 × 0.5);
  • ПСП 2023 = 1342 грн (=2684×0.5).

ПСП надається з урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому платник податку був звільнений з місця роботи.

Отже якщо працівник реалізував право на ПСП у звітному місяці на старому місці роботи, то не має права на отримання пільги в цьому місяці ПСП на новому місці роботи. В такому випадку на новому місці роботи ПСП може застосовуватися з наступного місяця після прийняття на роботу.

За інформацією ДПС

✅Скорочення працівників: 8 кроків та 4 документи

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Пояснення для розблокування податкової накладної: як подати

Говоримо про пояснення на розблокування податкової накладної. Почнемо з блокування податкової накладної, коли воно виникає та що робити для розблокування. Також роз’яснимо, які пояснення до заблокованої податкової накладної скласти до пакету документів на розблокування ПН. Завершимо діями платника після розблокування ПН.
1025

Єдиний рахунок 2025: переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
10341

Екологічний податок 2025: ставки і строки

Екологічний податок 2025 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування — все це у даному огляді
41863

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
390813

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді