Міністерство економіки України затвердило типову форму трудового договору, в якому не фіксується робочий час. Роботодавці можуть укладати такі договори з фрілансерами з 31 жовтня.
Калькулятор стажу
Наказ міністерства оприлюднено на сайті, де викладено зразок трудового договору з нефіксованим робочим часом.
Такий вид договорів запроваджено Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання трудових відносин з нефіксованим робочим часом» від 18.07.2022 р.
Трудовий договір із нефіксованим робочим часом передбачає нестандартні умови праці:
- роботодавець надає та оплачує роботу;
- працівник виконує роботу лише за її наявності.
У договорі з нефіксованим робочим часом має бути вказана інформація:
- про спосіб і мінімальний строк повідомлення працівника про початок виконання роботи, який має бути достатнім для своєчасного початку її виконання;
- спосіб і максимальний строк, коли працівник має повідомити про те, що готовий приступити до роботи або про відмову виконувати її;
- встановлені базові години та дні — інтервали, під час яких роботодавець може вимагати від працівника працювати;
- розмір оплати праці за залучення до роботи поза межами базових днів або годин;
- за потреби вказуються додаткові підстави для припинення договору.
Нагадаємо, з 24 березня в Україні роботодавці та їхні працівники мають право призупинити дію трудового договору через військову агресію на період дії воєнного стану. Головна умова: роботодавець не може надавати роботу, а працівник — її виконувати
За матеріалами Мінекономіки
Бронювання працівників: Мінекономіки роз’яснює зміни
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.