✔ ЯК ПЕРЕДАТИ ДЕРЖМАЙНО НА ПОТРЕБИ ЗСУ
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів голови райдержадміністрацій, міські голови міст обласного значення щороку затверджують:
- план перевірок стану військового обліку на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць;
- завдання з методичного забезпечення військового обліку й підвищення кваліфікації посадових осіб, відповідальних за організацію та ведення військового обліку.
За цими планами Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки проводять перевірки підприємств, в яких працюють військовозобов'язані - заброньовані та ті, які мають мобілізаційні розпорядження.
Крім ТЦК повноваження щодо перевірки стану ведення військового обліку покладено на:
- Центральні органи виконавчої влади та інші держоргани, які відповідно до затверджених ними планів проводять щороку перевірку стану військового обліку на підприємствах, в установах й організаціях, які перебувають у сфері їхнього управління.
- Облдержадміністрації, які у взаємодії з обласними військовими комісаріатами можуть здійснювати перевірку держорганів, підприємств, установ й організацій, що перебувають на території їхньої відповідальності.
- Оперативні командування, які відповідно до затвердженого Генштабом Збройних сил плану проводять перевірку держорганів, підприємств, установ й організацій, що перебувають у межах зони відповідальності згідно з військово-адміністративним поділом території України.
Відповідальність за порушення норм ведення військового обліку на підприємстві
Законом передбачені адміністративні штрафи, які накладаються на роботодавця за результатами перевірок.
Стаття 210-1 КУпАП «Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачає штраф за перше порушення:
- для громадян від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 грн. - 3 400 грн.);
- для посадових осіб від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 400 грн. - 5 100 грн.).
За повторне порушення протягом року:
- для громадян від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 400 грн. - 5 100 грн.);
- для посадових осіб від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5 100 грн. - 8 500 грн.).
Експерти порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» нагадують, що бюджетні установи стають заручниками у питанні ведення військового обліку. За наявності на військовому обліку в держорганах та установах менше ніж 500 призовників і військовозобов’язаних обов’язок вести військовий покладається на посадову особу служби персоналу або служби управління персоналом.
В цьому випадку дозволений максимальний розмір доплати працівнику, відповідальному за ведення військового обліку, — 50% його посадового окладу. Для окремої штатної одиниці не буде доплат, проте можливі надбавки, скажімо за складність і напруженість у роботі.
За матеріалами Федерації професійних спілок України
⚡️ ПОДАТКОВІ ПЕРЕВІРКИ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ ⚡️