Пошук по Класифікатору професій
Верховна Рада 4 листопада зібрала 290 голосів за зміни до Закону №7687 про бронювання військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Головні зміни стосуються бронювання держслужбовців, бюджетників та працівників органів місцевого самоврядування.
Кабмін України розробить новий порядок бронювання та нові критерії віднесення підприємств до критичних.
Головне: особи, заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, ОМС, а також за підприємствами, установами і організаціями будуть призвані на військову службу за їх згодою.
Кого це стосується
Ст. 25 Закону «Організація і порядок бронювання військовозобов’язаних» визначає, що бронюванню підлягають військовозобов’язані, які:
- працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів;
- працюють на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі якщо це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань (замовлень);
- працюють на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань;
- працюють на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, встановлюються Кабінетом міністрів.
Військовозобов’язані, зазначені у частині першій цієї статті, не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві.
Новий закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Експерти порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» нагадують, що бюджетні установи стають заручниками у питанні ведення військового обліку. За наявності на військовому обліку в держорганах та установах менше ніж 500 призовників і військовозобов’язаних обов’язок вести військовий покладається на посадову особу служби персоналу або служби управління персоналом.
В цьому випадку дозволений максимальний розмір доплати працівнику, відповідальному за ведення військового обліку, — 50% його посадового окладу. Для окремої штатної одиниці не буде доплат, проте можливі надбавки, скажімо за складність і напруженість у роботі.
За матеріалами Федерації професійних спілок України
Бронювання працівників: Мінекономіки роз’яснює зміни