Добровільна сплата ЄСВ можлива через Дію

Підписано закон, який вносить корективи до системи сплати соціальних страхових внесків, який зараховуються в пенсійний стаж.

закон про добровільну сплату ЄСВ

Калькулятор стажу

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про добровільну сплату страхових внесків до Пенсійного фонду. Договір про добровільну сплату ЄСВ можна укласти з ПФУ в е-формі через Портал Дія.

Що передбачає закон про добровільну сплату ЄСВ

  1. Особи, які досягли 16-річного віку та не належать до осіб, яким призначили пенсію в солідарній системі, зможуть добровільно сплачувати страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за договором з ПФУ.
  2. Договір про добровільну сплату ЄСВ можна буде укласти в електронній формі через Портал Дія, додаток «Дія» або на вебпорталі е-послуг ПФУ.
  3. Можна буде укласти договір на користь третьої особи (крім особи, інформація про яку відсутня в інформаційній базі системи персоніфікованого обліку).

ПФУ затвердить форму договору та порядок його укладення.

Як добровільно сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду

Особа самостійно визначатиме розмір страхових внесків, періодичність і строки їх сплати. 

Страхові внески зараховуватимуть:

  • за місяць, в якому кошти надійшли на рахунок ПФУ;
  • в рахунок місяця, що настає за місяцем, коли кошти надійшли ПФУ, — якщо з урахуванням фактично сплаченого ЄСВ за відповідний місяць сума зарплати, з якої сплатили страхові внески, перевищуватиме максимальну величину зарплати, з якої сплачують страхові внески.

Інформацію про сплату внесків ПФУ формуватиме автоматично за фактом зарахування коштів. Повідомлення про це надсилатимуть застрахованій особі в її особистий кабінет на вебпорталі е-послуг ПФУ.

Крім того, доповнено новими нормами Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Вони передбачають, що юридичні або фізичні особи зможуть сплачувати персоналізовані благодійні внески, адресовані пенсіонеру, із яких спрямовуватимуть:

  • 70% — на виплату пенсіонеру;
  • 30% — до солідарної системи.

За інформацією ВРУ

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
12921

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2025

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
106161

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
412319

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6684

Податковий розрахунок 2025: зразок заповнення та бланк

Податковий розрахунок містить дані про ЄСВ, ПДФО та військовий збір. У 2025 році форма Податкового розрахунку зазнала змін, оскільки звітувати тепер доведеться щомісяця. Розгляньмо місячний Податкового розрахунку 2025 та приклади заповнення окремих його додатків. На що слід звернути увагу, аби не помилитися?
197607

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді