Податківці назвали вимоги до фінмоніторингу з 1 грудня

Державна податкова служба наполягає, що фінансовому моніторингу підлягають всі порогові та підозрілі фіноперації.

ознаки фінмоніторингу

Калькулятор штрафів

Визначення та розмір операцій, які підлягають фінмоніторингу, наведено у статтях 20, 21 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі - Закон).

Ознаки порогових фінансових операцій

Операція є пороговою та підпадає під норми Закону, якщо сума на кожну операцію:

  • дорівнює чи перевищує 400 тис. грн (для суб’єктів господарювання, які проводять лотереї та/або азартні ігри, — 55 тис. грн);
  • або дорівнює чи перевищує суму в іноземній валюті, банківських металах, інших активах, еквівалентну за офіційним курсом гривні до іноземних валют і банківських металів 400 тис. грн. на момент проведення фіноперації (для суб’єктів господарювання, які проводять лотереї та/або азартні ігри, — 55 тис. грн).

Додаткові ознаки:

  • хоча б один із учасників фіноперації має відповідну реєстрацію, місце проживання чи місцезнаходження в державі, яка не виконує рекомендації міжнародних організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або однією із сторін є особа, яка має рахунок у банку, зареєстрованому в зазначеній державі;
  • фіноперацію проводить одна з політично значущих осіб, члени її сім’ї та/або особи, пов’язані із політично значущими особами;
  • платіжні операції з переказу коштів за кордон (зокрема до держав, визначених Кабміном як офшорні зони);
  • фіноперації з готівкою.

Також фіноперації незалежно від суми вважаються підозрілими, якщо суб’єкт первинного фінмоніторингу має підозру або має достатні підстави для підозри, що вони є результатом злочинної діяльності або пов’язані чи стосуються фінансування тероризму або розповсюдження зброї масового знищення.

Нагадаємо, що в сфері моніторингу публічних закупівель передбачено чотири види держфінконтролю:

  • державний фінансовий аудит;
  • інспектування;
  • перевірка державних закупівель;
  • моніторинг закупівель.

За інформацією ГУ ДПС в Івано-Франківській області

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами – як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок.
35575

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності
3693

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету 2025

Складають паспорт бюджетної програми місцевого бюджету усі головні розпорядники за коштами місцевого бюджету. Розкажемо про особливості заповнення, внесення змін та термін затвердження.
53679

Примітки до фінансової звітності бюджетної установи – Форма 5-дс

Завершальним фінансовим звітом є примітки до фінансової звітності. Для бюджетних установ – це форма 5-дс. У консультації – форма 5-дс бланк та повна інструкція, як скласти примітки до річної фінансової звітності бюджетної установи, на що звернути увагу під час заповнення приміток до фінансової звітності.
62345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді