ТРИ ЗАПИТАННЯ ДО БУХГАЛТЕРА ❓⏩
Отже, існує 5 можливих варіантів дій роботодавця:
1. Встановлення працівникам неповного або скороченого робочого часу
Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. Однак запровадження неповного робочого часу відповідно до ст. 32 КЗпП є зміною істотних умов праці, відповідно його запровадження потребує завчасного попередження працівників не менше ніж за два місяці. Якщо ж неповний робочий час встановлюється за бажанням працівника, то попередження працівника за два місяці не вимагається, і неповний робочий час може бути запроваджений з будь-якого моменту.
2. Запровадження роботи змінами
Оплата проводитиметься за фактично виконану роботу (відпрацьований час). У разі, якщо неможлива реалізація позмінної роботи, роботодавець може запровадити простій.
3. Запровадження дистанційної або надомної роботи
Керівник підприємства має утворити для працівників, яким буде встановлено дистанційну (надомну) роботу, додаток до трудового договору із внесенням відповідних доповнень, яким зафіксувати зміну робочого місця (зазначити адресу робочого місця, тобто адресу, де працює працівник і проживає).
4. Надання працівникам щорічних основних та додаткових відпусток, інших оплачуваних відпусток, передбачених законодавством
Запровадження карантину не визначено законодавством як підставу для перенесення щорічної відпустки. В той самий час чинне законодавство не забороняє надання працівнику щорічної відпустки за угодою сторін під час карантину на весь час або частково.
5. Застосування засобів індивідуального та колективного захисту
За матеріалами Держпраці

УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.