Урядом прийнято Постанову №1213, згідно з якою внесено зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого Постановою КМУ № 100.
ВЕБІНАР Апгрейд Порядку № 100: як Кабмін змінив розрахунок середнього заробітку
Постановою 1213 внесено зміни Порядку обчислення середньої зарплати для оплати часу усіх видів відпусток, передбачених законодавством (крім декретної) та її обчислення проводиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи.
Пунктом 2 Порядку зі змінами, внесеними постановою 1213, змінено механізм обчислення середньої зарплати, виходячи з виплат за два календарні місяці працівникам, які пропрацювали менше двох календарних місяців.
Змінами, внесеними постановою 1213 до пункту 3 Порядку передбачено, що при обчисленні середньої заробітної плати враховуються всі суми нарахованої зарплати згідно із законодавством та умовами трудового договору, в тому числі і премії.
Якщо розмір посадового окладу є меншим від передбаченого законодавством розміру мінімальної зарплати, середня зарплата розраховується з установленого розміру мінімальної на час розрахунку.
Постанова № 1213 опублікована 12.12.2020 року, а отже, норми постанови слід застосовувати саме з цього дня.
За матеріалами Держпраці
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
У консультації – про оформлення зарплатних документів, зразки зарплатних відомостей, а також про відповідальність фінансову, адміністративну, дисциплінарну, кримінальну при нарахуванні зарплати.
У консультації мова піде про ті суми, які відраховуються із заробітної плати працівників. Це зокрема податки, аліменти, штрафи, добровільні відрахування. Як визначити відрахування із заробітної плати, як про них звітувати та якими є бухгалтерські проведення для утримань із заробітної плати у бюджетних установах.
Бухгалтер має знати, який первинний документ за обліку безспірного списання, як упорядкувати зареєстровані зобов’язання та за яким алгоритмом списувати кошти.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.