Норми тривалості робочого часу на 2023 рік
Постанова Кабміну від 22.11.2022 № 1306 визнала такими, що втратили чинність інші постанови Уряду щодо роботи за сумісництвом у державному секторі.
Які постанови або їх розділи втратили чинність
- Постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245;
- Пункт 6 постанови КМУ і НБУ «Про заходи щодо залучення додаткових надходжень до бюджету та підвищення ефективності витрачання бюджетних коштів для забезпечення фінансування соціальних виплат населенню» від 31.08.1996 № 1033;
- Постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції» від 04.03.2015 № 81.
Що змінилося для сумісників на державних підприємствах, установах та організаціях
Тепер немає обмежень щодо тривалості робочого часу на роботі за сумісництвом. Раніше тривалість роботи за сумісництвом не могла бути більше 4 годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом упродовж місяця не могла перевищувати половини місячної норми робочого часу.
Водночас для окремих категорій працівників держсектора діють обмеження, установлені Законом України «Про запобігання корупції».
Нагадаємо про мінімальну базу ЄСВ та правила доплати до мінімальної зарплати. Для сумісників та осіб з інвалідністю мінімальна база ЄСВ не застосовується, але доплата до мінімалки може бути.