Працівник має визначитися, яке місце роботи вважати основним в разі призупинення трудового договору на одному з місць роботи
Норми тривалості робочого часу на 2023 рік
Стаття 21 Кодексу законів про працю України надає найманим працівникам укладати трудовий договір на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін. Тому працівники мають право виконувати роботу за сумісництвом на іншому підприємстві, крім основного місця роботи. Основне місце роботи визначається працівником (застрахованою особою) у заяві, поданій роботодавцю.
Державна служба України з питань праці та Федерація профспілок роз'яснюють спірне питання: що робити, коли роботодавець тимчасово призупинив дію трудового договору за основним місцем роботи, а працівник знайшов іншу роботу. Адже трудове законодавство не передбачає можливості мати два основних місця роботи.
За інформацією Держпраці, під час призупинення трудових відносин за попереднім основним місцем роботи, працівник має право працевлаштуватись у іншого роботодавця та визначити таке нове робоче місце основним. Згода роботодавця не потрібна. Працівнику достатньо повідомити роботодавця про укладення трудового договору та визначення нового місця роботи основним.
За матеріалами Держпраці
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.