Перед наближенням новорічних свят Державна служба України з питань праці роз'яснює, як рахувати вихідні та робочі дні під час воєнного стану.
Норми тривалості робочого часу на 2023 рік
Кодекс законів про працю України визначає 12 днів на рік як святкові і неробочі дні – зокрема, Новий рік та Різдво Христове.
У мирний час, якщо свято припадало на суботу або неділю, вихідний переносився ще й у понеділок. Взимку років мали б бути вихідними днями понеділки:
- 26 грудня 2022 р. – перенесення вихідного з 25.12.2022 р.,
- 2 січня 2023 р. – перенесення вихідного з 01.01.2023 р.,
- 9 січня 2023 р. – перенесення вихідного з 07.01.2023 р.
Але під час воєнного стану святкові дні не є вихідними і не переносяться на наступний день після святкового або неробочого.
Тому 26 грудня, 2 січня та 9 січня є звичайними робочими днями, які враховуються у нормі кількості робочих днів на рік – про це йдеться у ст. 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».
Роботодавці разом з трудовими колективами має право прийняти рішення про збереження додаткових вихідних під час дії воєнного стану шляхом відповідних положень колективного договору. Тоді ці дні виключаються із норми робочого часу на місяць та на рік і у разі проведення роботи в ці дні, вона оплачується за правилами роботи у вихідний день.
За матеріалами Держпраці
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
Скачайте виробничий календар на 2025 рік, який складений з урахуванням дії воєнного стану. Норми робочого часу розраховані для п'ятиденного робочого тижня.
Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
Держслужбовці та працівники держорганів, ОМС, бюджетних установ мають право працювати дистанційно за умови наявності організаційних і технічних можливостей для виконання посадових обов’язків. Розглянемо чим потрібно керуватись та що зробити для впровадження дистанційної роботи.
Верховна Рада та Президент знов подовжили дію воєнного стану – тепер до 09 листопада 2024 року. Отже тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.