Законодавство не обмежує коло осіб, які мають право працювати на умовах неповного робочого часу.
Оновлена інструкція до КЕКВ: що змінили

Однак фахівці наголошують, що роботодавець зобов’язаний встановити неповний робочий час на прохання наступних категорій працівників:
- вагітної жінки (ст. 56 КЗпП);
- жінки, яка має дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, у тому числі таку, що перебуває під її опікою (ст. 56 КЗпП);
- жінки, що доглядає за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку (ст. 56 КЗпП);
- батька, який виховує дітей без матері (зокрема, у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі) (ст. 186-1 КЗпП);
- опікунів (піклувальників) (ст. 186-1 КЗпП);
- одного з прийомних батьків, одного з батьків-вихователів (ст. 186-1 КЗпП);
- жінки в період перебування у відпустці для догляду за дитиною;
- осіб з інвалідністю незалежно від групи інвалідності (ст. 172 КЗпП);
- осіб похилого віку.
За матеріалами ДЦЗ
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Що таке суміщення посад, особливості його оформлення, зразок наказу про суміщення посад — у консультації
Табель обліку робочого часу — це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
Держслужбовці та працівники держорганів, ОМС, бюджетних установ мають право працювати дистанційно за умови наявності організаційних і технічних можливостей для виконання посадових обов’язків. Розглянемо чим потрібно керуватись та що зробити для впровадження дистанційної роботи.
Скачайте виробничий календар на 2025 рік, який складений з урахуванням дії воєнного стану. Норми робочого часу розраховані для п'ятиденного та шестиденного робочого тижня.