Державна служба України з питань праці роз'яснює, які умови переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві під час дії воєнного стану.

Норми тривалості робочого часу на 2023 рік
Згідно з ч. 1 та 2 статті 3 Закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» № 2136-ІХ, у період дії воєнного стану роботодавець має право перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди.
В цьому випадку є кілька умов:
- не дозволяється переведення на роботу в іншу місцевість, на території якої тривають активні бойові дії;
- не дозволяється переведення якщо така робота протипоказана працівникові за станом здоров’я;
- при переведенні умови оплати праці за виконану роботу мають бути не нижче середньої заробітної плати за попередньою роботою.
Роботодавці в період дії воєнного стану повідомляють працівників про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці не пізніше як до запровадження таких умов.
Держпраці трактує цю норму закону так, що до скасування або припинення воєнного стану роботодавець має можливість змінити істотні умови праці з будь-якого моменту та без отримання згоди працівника.
Нагадаємо, що доплата за шкідливі умови праці встановлюється після атестації робочих місць. Для проведення такої атестації в установі створюють спеціальну експертну комісію — за рішенням керівника, профспілки та служби охорони праці.
За матеріалами Держпраці
Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки
Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
Що таке суміщення посад, особливості його оформлення, зразок наказу про суміщення посад — у консультації
Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки.
Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних