Уряд вніс зміни в постанову від 04.11.2022 N 1259 «Про продовження строків дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації».
Норми тривалості робочого часу на 2023 рік
Рішення Кабміну прийняте 30 грудня 2022 року і передбачає, що строки дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації продовжуються автоматично на три місяці.
Це стосується відстрочок, які були надані військово-зобов’язаним відповідними рішеннями Міністерства економіки згідно із постановою КМУ від 03.03.2022 N 194 «Деякі питання бронювання військовозобовʼязаних в умовах правового режиму воєнного стану», та строки дії яких не закінчилися.
Нагадаємо, що також Уряд затвердив новий Порядок організації та ведення військового обліку. Новим порядком передбачено здійснення ведення військового обліку призовників, військовозобовʼязаних та резервістів державними органами, підприємствами, установами та організаціями за списками персонального обліку.
За інформацією постійного представника Кабміну в Верховній Раді Тараса Мельничука
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Запровадження воєнного стану та збройна агресія призвели до збільшення частоти звільнення працівників у бюджетних установах з причин їх смерті, тривалої відсутності чи через знищення майна установ. Розглянемо детально ці процедури звільнення та які документи потрібно видати при цьому.
Інспектори Держпраці можуть накладати фінансові санкції на роботодавців за статтею 265 КЗпП, на їх посадових осіб – адміністративний штраф, а для окремих роботодавців передбачено окремий вид відповідальності – попередження про відповідальність за порушення трудової дисципліни. Розглянемо кого стосується попередження та чи є воно порятунком від штрафів.
У реквізитах, що містять підпис, новий ДСТУ 4163:2020 вимагає зазначати власне ім’я та прізвище. А як писати дані про працівника у тексті чи заголовку до нього?
Як нині закон визначає основне місце і як змінити статус сумісника та оформити правильно трудову – пояснить наш експерт.