Що зміниться з 1 січня в Україні для платників податків

В умовах воєнного стану набуває чинності низка законів, змінюються розміри соціальних стандартів та зарплатних податків на 2023 рік.

що зміниться з 1 січня в Україні

Шпаргалка бухгалтера на 2023 рік

Державна податкова служба нагадує, що зміниться з 1 січня в Україні для платників податків та підприємств.

Найголовніше: Державний бюджет на 2023 рік встановив нові розміри мінімальної зарплати (далі МЗП) та прожиткового мінімуму:

  • мінімальна заробітна плата за місяць — 6700 грн, а в погодинному вимірі — 40,46 грн/година.
  • прожитковий мінімум 2023 для працездатних осіб — 2 684 грн,
  • прожитковий мінімум для дитини до 6 років — 2272 грн,
  • прожитковий мінімум для дитини від 6 до 18 років — 2833 грн,
  • прожитковий мінімум для осіб які втратили працездатність — 2093 грн,
  • мінімальний прожитковий мінімум 2023 на одну особу (загальний показник) — 2589 грн.

Особливі види прожиткових мінімумів, які призначені для визначення посадових окладів:

  • судді — 2102 грн,
  • працівників податкових і митних органів — 2102 грн,
  • прокурора окружної прокуратури — 1600 грн.

Розміри ЄСВ у 2023 році будуть такими:

  • мінімальний ЄСВ – 1474 грн за місяць (22 % від мінімальної зарплати);
  • максимальний ЄСВ – 22110 грн за місяць (22 % від 15 мінімальних зарплат).

Ліміти річного доходу для ФОП

На 2023 рік встановлено наступні ліміти доходів ФОП на спрощеній системі оподаткування (при перевищенні ліміту ФОП переводиться на загальну систему оподаткування:

  • для 1 групи – 1 118 900 грн (167 розмірів мінімальної зарплати);
  • для 2 групи – 5 587 800 грн (834 розмірів мінімальної зарплати);
  • для 3 групи – 7 818 900 грн (1167 розмірів мінімальної зарплати).

Єдиний податок

Суми єдиного податку для 1 та 2 групи ФОП у 2023 році:

  1. Для 1 групи ФОП – 268,4 грн (10 % від прожиткового мінімуму);
  2. Для 2 групи ФОП – 1340 грн, (20 % від мінімальної зарплати);
  3. Для 3 групи ФОП ставки не зміняться порівняно з 2022 роком:
  • 3 % від доходів для платників ПДВ;
  • 5 % від суми доходів для неплатників ПДВ;
  • спеціальний режим 2 % для неплатників ПДВ на час дії воєнного стану.

Авансові внески з податку на прибуток для обмінів валют

З 1 січня 2023 року передбачено сплату авансових внесків з податку на прибуток за кожний пункт обміну іноземної валюти, внесений до Реєстру пунктів обміну іноземної валюти.

Розмір авансових внесків:

  • 3 МЗП за кожний пункт обміну іноземної валюти, розташований у населеному пункті, чисельність населення якого перевищує 50 тисяч;
  • 1 МЗП за кожний пункт обміну іноземної валюти, розташований в інших населених пунктах або за межами населених пунктів.

Протягом 2023 року платники податку сплачуватимуть такі авансові внески з урахуванням таких особливостей:

  • з 1 січня 2023 року по 30 червня 2023 року – із застосуванням коефіцієнта 0,33;
  • з 1 липня 2023 року по 31 грудня 2023 року – із застосуванням коефіцієнта 0,66.

Сплачена протягом року сума авансових внесків зменшуватиме податок на прибуток підприємств, розрахований за результатами року у сумі, що не перевищує суму нарахованого податкового зобов’язання за такий період.

Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання

Вперше розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання здійснюватиметься за наслідками 2022 року. Тимчасово, за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки, не нараховується та не сплачується загальне мінімальне податкове зобов'язання за земельні ділянки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, та/або за земельні ділянки, визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.

Норми тривалості робочого часу на 2023 рік

Збільшення акцизів

З 1 січня 2023 року збільшуються на 20 відсотків специфічні ставки акцизного податку та мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів. Передбачено поступове підвищення ставок з 2021 до 2025 року (кожний рік на 20 відсотків).

Збільшуються ставки акцизного податку на рідини, що використовуються в електронних сигаретах. Ставка збільшується до 10000 гривень за 1 літр (зараз діє 3000 гривень за 1 літр). Норма діє протягом воєнного та/або надзвичайного стану.

Припинення податкових пільг

З 1 січня 2023 року припиняють дію податкові пільги в галузі кінематографії, космічної діяльності та постачання програмної продукції:

  • кінематографія – закінчується дія режиму звільнення від оподаткування ПДВ при ввезенні на митну територію України окремих товарів, які використовуються в галузі кінематографії;
  • космічна галузь – закінчується дія режиму звільнення від оподаткування ПДВ операцій з ввезення на митну територію України суб’єктами космічної діяльності окремих товарів, визначених Митним кодексом України, а також звільнення від оподаткування операцій з постачання на митній території України результатів науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт, які виконувалися для потреб космічної діяльності;
  • постачання програмної продукції – закінчується дія режиму звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання програмної продукції.

Нові форми декларацій та звітності

У 2023 році застосовуються нові форми податкової звітності.

Податкова декларації з податку на прибуток підприємств

Ззатверджена наказом Мінфіну від 13.09.2022 року № 274). Зміни внесено з метою приведення форми декларації до положень Податкового кодексу щодо спеціального режиму оподаткування резидентами Дія.Сіті за особливими умовами.

Першим звітним періодом є 2022 календарний рік.

Податкова декларація про майновий стан і доходи

Затверджена наказом Мінфіну від 17.05.2022 року № 143). Декларація про майновий стан і доходи отримала нові додатки:

  • додаток Ф4 – розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, оподатковуваних доходів від продажу протягом звітного (податкового) року об'єкта(ів) нерухомого та/або рухомого майна;
  • додаток МПЗ – розрахунок загального мінімального податкового зобов'язання за податковий (звітний) рік, що розраховується фізичним особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь.

Податкова декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Затверджена наказом Мінфіну від 10.11.2022 року № 371. В Декларації передбачені місця для зазначення коду Кодифікатора (КАТОТТГ), інформації щодо адреси місць розташування об’єктів оподаткування, строку користування податковою пільгою у звітному періоді, виокремлення нарахованих до збільшення сум податкового зобов’язання. Запроваджується позиція «Реєстраційний номер декларації в контролюючому органі, яка уточнюється».

ВИМОГИ ДО ГРАФІКУ ВІДПУСТОК НА 2023 РІК

Податкова декларація з плати на землю

Затверджена наказом Мінфіну 18.02.2022 року № 83. Основні зміни:

  • за наявності у платника податку кількох об'єктів оподаткування, що знаходяться на території адміністративно-територіальних одиниць, що входять до складу різних територіальних громад, а отже, відповідають різним кодам за КАТОТТГ адміністративно-територіальних одиниць, якщо такі адміністративно-територіальні одиниці обслуговуються одним податковим органом, то кількість податкових Декларацій має відповідати кількості адміністративно-територіальних одиниць;
  • у колонці «Категорія земельних ділянок» розділу І «Розрахунок суми земельного податку» Декларації зазначається інформація щодо категорії/цільового призначення земельних ділянок, яка має відповідати інформації, що зазначена у документах, які засвідчують право власності/користування земельними ділянками;
  • у колонці «Нормативна грошова оцінка» розділу І «Розрахунок суми земельного податку» та розділу ІІ «Розрахунок суми орендної плати» Декларації вказується нормативна грошова оцінка з урахуванням кумулятивної величини коефіцієнта індексації, який застосовується з дати останньої затвердженої нормативної грошової оцінки: в разі проведення оцінки земельної ділянки – зазначається оцінка одиниці площі земельної ділянки, якщо оцінку не проведено – зазначається оцінка одиниці площі ріллі по АР Крим або по області.

Зміни податкового законодавства в 2023 році

Які новації та зміни набирають чинності з 1 січня та протягом 2023 року:

  1. звільнення платників від відповідальності за несвоєчасне подання звітності, документів та повідомлень передбачених для цілей трансфертного ціноутворення та оподаткування контрольованих іноземних компаній із встановленням зобов’язання щодо подання таких документів протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні;
  2. звільнення платників податку на прибуток підприємств від відповідальності за несвоєчасне подання фінансової звітності разом з аудиторський звітом та уточнюючої декларації з цього податку, яка подається у разі уточнення показників такої фінансової звітності із встановленням зобов’язання щодо подання таких документів протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні;
  3. звільнення від оподаткування ПДВ операцій з ввезення на митну територію України електрогенераторних установок, трансформаторів, генераторів, обладнання та матеріали до них (повний перелік товарів визначено пунктом 921 розділу XXI Митного кодексу України);
  4. звільнення від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України товарів, що безоплатно надаються Енергетичним співтовариством як допомога суб’єктам господарювання, що здійснюють виробництво, передачу та розподіл електричної енергії, та ввозяться такими суб’єктами для цілей відновлення та ремонту інфраструктури таких підприємств за погодженням з Міненергетики (повний перелік товарів визначено пунктом 923 розділу XXI Митного кодексу України);
  5. звільнення від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України товарів громадськими об’єднаннями та/або благодійними організаціями, включеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, для подальшої їх безоплатної (без будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсації) передачі такими особами військовим та добровольчим формуванням, які забезпечують національну безпеку і оборону.
  6. звільнення від оподаткування для виробництва готової продукції виноматеріалів виноградних, вироблених на підприємствах первинного виноробства, які експортуються цими підприємствами;
  7. не вважається акцизним складом приміщення або територію, у кожному (на кожній) з яких загальна місткість  розташованих ємностей для зберігання пального, яке використовується виключно для заправлення електрогенераторних установок, не перевищує 2000 літрів, а також приміщення або територію у кожному (на кожній), де одночасно зберігається або реалізується пальне у споживчій тарі ємністю до 5 літрів включно, отримане від виробника або особи, яка здійснила його розлив у таку тару. Ці два критерії для визначення акцизного складу застосовуються одночасно.
  8. суб’єкт господарювання має право зберігати пальне, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі до 2000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензії на право зберігання пального, результатів надання інших адміністративних послуг);
  9. зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі понад 2000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, здійснюється суб’єктом господарювання на підставі безоплатного подання до територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, декларації про провадження господарської діяльності із зберігання пального.
  10. звільнення від оподаткування акцизним податком операції з ввезення на митну територію України та реалізації на митній території України товарів, а саме:
  • моторних транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб і більше, включаючи водія (з робочим об'ємом циліндрів двигуна не більш як 5000 куб. см; понад 5000 куб. см, нові і що використовувалися);
  • автомобілів легкових та інших моторних транспортних засобів, призначених головним чином для перевезення людей,
  • моторних транспортних засобів для перевезення вантажів,
  • за умови, якщо такі операції здійснюються громадськими об’єднаннями та/або благодійними організаціями, включеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, для подальшої їх добровільної передачі такими особами Збройним Силам України та добровольчим формуванням територіальних громад, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Міністерству внутрішніх справ України, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з’єднанням, військовим частинам, підрозділам без попереднього або наступного відшкодування їх вартості.

Зміни у Податковому кодексі

  1. Термін реєстрації в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування без застосування штрафних санкцій, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, перенесено з 14 липня на 15 липня 2022 року;
  2. Термін подання платниками податкової звітності з ПДВ без застосування штрафних санкцій за податкові періоди лютий – травень 2022 року перенесено з 19 на 20 липня 2022 року);
  3. Граничний строк сплати податкового зобов’язання за періоди лютий – травень 2022 року встановлено 1 серпня 2022 року;
  4. Платникам надано можливість на період дії воєнного стану виправляти помилки, що призвели до заниження податкових зобов’язань, без нарахування та сплати штрафних санкцій.

 

Що зміниться з 1 січня в Україні для платників податків

 

В умовах воєнного стану набувають чинності низка законів, змінюються розміри соціальних стандартів та зарплатних податків на 2023 рік.

 

Державна податкова служба нагадує, що зміниться з 1 січня в Україні для платників податків та підприємств.

 

Найголовніше Державний бюджет на 2023 рік встановив нові розміри мінімальної зарплати (далі МЗП) article/15662-minimalna-zarplata-2023-rozrakhunok-esv-dekretnikh-shtrafiv та прожиткового мінімуму article/15677-prozhitkoviy-minimum-2023:

 

мінімальна заробітна плата за місяць 6700 грн, а в погодинному вимірі — 40,46 грн/година,

 

прожитковий мінімум 2023 для працездатних осіб — 2 684 грн,

 

прожитковий мінімум для дитини до 6 років — 2272 грн,

 

прожитковий мінімум для дитини від 6 до 18 років — 2833 грн,

 

прожитковий мінімум для осіб які втратили працездатність — 2093 грн,

 

мінімальний прожитковий мінімум 2023 на одну особу (загальний показник) — 2589 грн.

 

Особливі види прожиткових мінімумів, які призначені для визначення посадових окладів:

 

судді — 2102 грн,

 

працівників податкових і митних органів — 2102 грн,

 

прокурора окружної прокуратури — 1600 грн.

 

Розміри ЄСВ у 2023 /article/15715-esv-2023 році будуть такими:

 

мінімальний ЄСВ – 1474 грн за місяць (22 % від мінімальної зарплати);

 

максимальний ЄСВ – 22110 грн за місяць (22 % від 15 мінімальних зарплат).

 

Ліміти річного доходу для ФОП

 

На 2023 рік встановлено наступні ліміти доходів ФОП на спрощеній системі оподаткування (при перевищенні ліміту ФОП переводиться на загальну систему оподаткування:

 

для 1 групи – 1 118 900 грн (167 розмірів мінімальної зарплати);

 

для 2 групи – 5 587 800 грн (834 розмірів мінімальної зарплати);

 

для 3 групи – 7 818 900 грн (1167 розмірів мінімальної зарплати).

 

Єдиний податок

 

Суми єдиного податку для 1 та 2 групи ФОП у 2023 році:

 

для 1 групи ФОП – 268,4 грн (10 % від прожиткового мінімуму);

 

для 2 групи ФОП – 1340 грн, (20 % від мінімальної зарплати);

 

для 3 групи ФОП ставки не зміняться порівняно з 2022 роком:

 

- 3 % від доходів для платників ПДВ;

 

- 5 % від суми доходів для неплатників ПДВ;

 

- спеціальний режим 2 % для неплатників ПДВ на час дії воєнного стану.

 

Авансові внески з податку на прибуток для обмінів валют

 

З 1 січня 2023 року передбачено сплату авансових внесків з податку на прибуток за кожний пункт обміну іноземної валюти, внесений до Реєстру пунктів обміну іноземної валюти.

 

Розмір авансових внесків:

 

3 МЗП за кожний пункт обміну іноземної валюти, розташований у населеному пункті, чисельність населення якого перевищує 50 тисяч;

 

1 МЗП за кожний пункт обміну іноземної валюти, розташований в інших населених пунктах або за межами населених пунктів.

 

Протягом 2023 року платники податку сплачуватимуть такі авансові внески з урахуванням таких особливостей:

 

- з 1 січня 2023 року по 30 червня 2023 року – із застосуванням коефіцієнта 0,33;

 

- з 1 липня 2023 року по 31 грудня 2023 року – із застосуванням коефіцієнта 0,66.

 

Сплачена протягом року сума авансових внесків зменшуватиме податок на прибуток підприємств, розрахований за результатами року у сумі, що не перевищує суму нарахованого податкового зобов’язання за такий період.

 

 

Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання

 

Вперше розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання здійснюватиметься за наслідками 2022 року. Тимчасово, за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки, не нараховується та не сплачується загальне мінімальне податкове зобов'язання за земельні ділянки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, та/або за земельні ділянки, визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.

 



 

Збільшення акцизів

 

З 1 січня 2023 року збільшуються на 20 відсотків специфічні ставки акцизного податку та мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів. Передбачено поступове підвищення ставок з 2021 до 2025 року (кожний рік на 20 відсотків).

 

Збільшуються ставки акцизного податку на рідини, що використовуються в електронних сигаретах. Ставка збільшується до 10000 гривень за 1 літр (зараз діє 3000 гривень за 1 літр). Норма діє протягом воєнного та/або надзвичайного стану.

 

 

Припинення податкових пільг

 

З 1 січня 2023 року припиняють дію податкові пільги в галузі кінематографії, космічної діяльності та постачання програмної продукції:

 

кінематографія – закінчується дія режиму звільнення від оподаткування ПДВ при ввезенні на митну територію України окремих товарів, які використовуються в галузі кінематографії;

 

космічна галузь – закінчується дія режиму звільнення від оподаткування ПДВ операцій з ввезення на митну територію України суб’єктами космічної діяльності окремих товарів, визначених Митним кодексом України, а також звільнення від оподаткування операцій з постачання на митній території України результатів науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт, які виконувалися для потреб космічної діяльності;

 

постачання програмної продукції – закінчується дія режиму звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання програмної продукції.

 

 

Нові форми декларацій та звітності

 

У 2023 році застосовуються нові форми податкової звітності:

 

Податкова декларації з податку на прибуток підприємств

 

Ззатверджена наказом Мінфіну від 13.09.2022 року № 274). Зміни внесено з метою приведення форми декларації до положень Податкового кодексу щодо спеціального режиму оподаткування резидентами Дія.Сіті за особливими умовами.

 

Першим звітним періодом є 2022 календарний рік.

 

Податкова декларація про майновий стан і доходи

 

Затверджена наказом Мінфіну від 17.05.2022 року № 143). Декларація про майновий стан і доходи отримала нові додатки:

 

Додаток Ф4 – розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, оподатковуваних доходів від продажу протягом звітного (податкового) року об'єкта(ів) нерухомого та/або рухомого майна;

 

Додаток МПЗ – розрахунок загального мінімального податкового зобов'язання за податковий (звітний) рік, що розраховується фізичним особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь.

 

Податкова декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

 

Затверджена наказом Мінфіну від 10.11.2022 року № 371. В Декларації передбачені місця для зазначення коду Кодифікатора (КАТОТТГ), інформації щодо адреси місць розташування об’єктів оподаткування, строку користування податковою пільгою у звітному періоді, виокремлення нарахованих до збільшення сум податкового зобов’язання. Запроваджується позиція «Реєстраційний номер декларації в контролюючому органі, яка уточнюється».

 

 

Податкова декларація з плати на землю

 

Затверджена наказом Мінфіну 18.02.2022 року № 83. Основні зміни:

 

за наявності у платника податку кількох об'єктів оподаткування, що знаходяться на території адміністративно-територіальних одиниць, що входять до складу різних територіальних громад, а отже, відповідають різним кодам за КАТОТТГ адміністративно-територіальних одиниць, якщо такі адміністративно-територіальні одиниці обслуговуються одним податковим органом, то кількість податкових Декларацій має відповідати кількості адміністративно-територіальних одиниць;

 

у колонці «Категорія земельних ділянок» розділу І «Розрахунок суми земельного податку» Декларації зазначається інформація щодо категорії/цільового призначення земельних ділянок, яка має відповідати інформації, що зазначена у документах, які засвідчують право власності/користування земельними ділянками;

 

у колонці «Нормативна грошова оцінка» розділу І «Розрахунок суми земельного податку» та розділу ІІ «Розрахунок суми орендної плати» Декларації вказується нормативна грошова оцінка з урахуванням кумулятивної величини коефіцієнта індексації, який застосовується з дати останньої затвердженої нормативної грошової оцінки: в разі проведення оцінки земельної ділянки – зазначається оцінка одиниці площі земельної ділянки, якщо оцінку не проведено – зазначається оцінка одиниці площі ріллі по АР Крим або по області.

 

Зміни податкового законодавства в 2023 році

 

Які новації та зміни набирають чинності з 1 січня та протягом 2023 року:

 

- звільнення платників від відповідальності за несвоєчасне подання звітності, документів та повідомлень передбачених для цілей трансфертного ціноутворення та оподаткування контрольованих іноземних компаній із встановленням зобов’язання щодо подання таких документів протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні;

 

- звільнення платників податку на прибуток підприємств від відповідальності за несвоєчасне подання фінансової звітності разом з аудиторський звітом та уточнюючої декларації з цього податку, яка подається у разі уточнення показників такої фінансової звітності із встановленням зобов’язання щодо подання таких документів протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні;

 

- звільнення від оподаткування ПДВ операцій з ввезення на митну територію України електрогенераторних установок, трансформаторів, генераторів, обладнання та матеріали до них (повний перелік товарів визначено пунктом 921 розділу XXI Митного кодексу України);

 

- звільнення від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України товарів, що безоплатно надаються Енергетичним співтовариством як допомога суб’єктам господарювання, що здійснюють виробництво, передачу та розподіл електричної енергії, та ввозяться такими суб’єктами для цілей відновлення та ремонту інфраструктури таких підприємств за погодженням з Міненергетики (повний перелік товарів визначено пунктом 923 розділу XXI Митного кодексу України);

 

- звільнення від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України товарів громадськими об’єднаннями та/або благодійними організаціями, включеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, для подальшої їх безоплатної (без будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсації) передачі такими особами військовим та добровольчим формуванням, які забезпечують національну безпеку і оборону.

 

- звільнення від оподаткування для виробництва готової продукції виноматеріалів виноградних, вироблених на підприємствах первинного виноробства, які експортуються цими підприємствами;

 

  • не вважається акцизним складом приміщення або територію, у кожному (на кожній) з яких загальна місткість розташованих ємностей для зберігання пального, яке використовується виключно для заправлення електрогенераторних установок, не перевищує 2000 літрів, а також приміщення або територію у кожному (на кожній), де одночасно зберігається або реалізується пальне у споживчій тарі ємністю до 5 літрів включно, отримане від виробника або особи, яка здійснила його розлив у таку тару. Ці два критерії для визначення акцизного складу застосовуються одночасно.

     

  • суб’єкт господарювання має право зберігати пальне, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі до 2000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензії на право зберігання пального, результатів надання інших адміністративних послуг);

     

  • зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі понад 2000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, здійснюється суб’єктом господарювання на підставі безоплатного подання до територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, декларації про провадження господарської діяльності із зберігання пального.

     

 

- звільнення від оподаткування акцизним податком операції з ввезення на митну територію України та реалізації на митній території України товарів, а саме:

 

моторних транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб і більше, включаючи водія (з робочим об'ємом циліндрів двигуна не більш як 5000 куб. см; понад 5000 куб. см, нові і що використовувалися);

 

автомобілів легкових та інших моторних транспортних засобів, призначених головним чином для перевезення людей,

 

моторних транспортних засобів для перевезення вантажів,

 

за умови, якщо такі операції здійснюються громадськими об’єднаннями та/або благодійними організаціями, включеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, для подальшої їх добровільної передачі такими особами Збройним Силам України та добровольчим формуванням територіальних громад, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Міністерству внутрішніх справ України, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з’єднанням, військовим частинам, підрозділам без попереднього або наступного відшкодування їх вартості.

 

Зміни у Податковому кодексі

 

- термін реєстрації в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування без застосування штрафних санкцій, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, перенесено з 14 липня на 15 липня 2022 року;

 

- термін подання платниками податкової звітності з ПДВ без застосування штрафних санкцій за податкові періоди лютий – травень 2022 року перенесено з 19 на 20 липня 2022 року);

 

- граничний строк сплати податкового зобов’язання за періоди лютий – травень 2022 року встановлено 1 серпня 2022 року;

 

- платникам надано можливість на період дії воєнного стану виправляти помилки, що призвели до заниження податкових зобов’язань, без нарахування та сплати штрафних санкцій.

 

 

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
314088

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
33967

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10025

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
15617

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді