Як сплачувати транспортний податок в 2023 році та яка гранична вартість авто

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Державна податкова служба нагадала норми законодавства щодо сплати транспортного податку в 2023 році.

транспортний податок 2023

Зміни в Порядку складання бюджетної звітності 2025

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи (в тому числі нерезиденти), які мають зареєстровані в Україні власні легкові автомобілі.

Об'єктами оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. В 2023 році граничний вік авто — це випуск у 2018 році. Мінімальна зарплата становить 6700 гривень, 375 її розмірів дорівнює 2 512 500 грн.

Згідно з Податковим кодексом платники податку-юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. 

Але точний розрахунок вартості робить Мінекономіки та передає ДПС. Розрахувати вартість автомобіля для сплати транспортного податку можна зробити самостійно на цьому калькуляторі. Також треба орієнтуватися саме на перелік авто, які наведені на сайті Мінекономіки.

Ставка транспортного податку — 25 тис грн на рік за кожне авто.

Транспортний податок на авто, придбані протягом року, сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності. А декларація юридичною особою-платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на автівку.

За матеріалами ДПС України

🔢Утримуємо аліменти з працівника

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний рахунок 2025: переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
10293

Екологічний податок 2025: ставки і строки

Екологічний податок 2025 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування — все це у даному огляді
41484

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
389482

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
42204

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
20596

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді