Норми тривалості робочого часу на 2023 рік
В 2023 році відбулися важливі зміни у трудових відносинах сумісників, особливо це торкнулося педагогічних працівників.
Кабмін 22 листопада 2022 року скасував свою постанову від 03.04.1993 № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій». Того ж дня був скасований наказ Міністерства праці, Міністерства юстиції, Міністерства фінансів від 28 червня 1993 року № 43 «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій».
При укладенні трудового договору про сумісництво необхідно враховувати норму статті 102-1 КЗпП України. Згідно з Кодексом, сумісництво – це виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час. Тобто при укладенні трудового за сумісництвом працівнику необхідно встановити графік роботи, який є поза робочими часом за основним місцем роботи.
Профспілка працівників освіти і науки України звернулася до МОН, Уряду та профільного Комітету ВРУ з приводу необхідності відновлення Переліку робіт, які не вважалися сумісництвом. На думку профспілки, скасування цього Переліку позбавляє висококваліфікованих фахівців, серед яких педагогічні, науково-педагогічні працівники, а також працівники відділів та управлінь освіти, інших органів, які переважно є вчителями та викладачами, можливості виконувати зазначені види робіт впродовж основного робочого часу, забезпечуючи налагоджений освітній процес.
Нагадаємо, що укладання трудового договору із сумісником тягне низку проблемних питань для головбуха: за якими правилами відобразити в додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в додатку 4ДФ.
За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України