Пенсійний фонд України наголошує, що до 1 січня 2004 року трудова книжка є основним документов для підтвердження стажу роботу.
Якщо працівник виявив розбіжності в написанні свого прізвища, імені або по батькові, йому слід виправити їх у відповідності з паспортом або ID карткою.
Що робити та до кого звертатися
Зміни вносяться на першій сторінці трудової книжки, де вказані ПІБ людини. Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників (затверджена наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 № 58) чітко визначає алгоритм дій в цьому випадку.
Для зміни запису однією рискою закреслюють ім’я (або прізвище), яке внесено з помилкою, і записують правильне. На внутрішньому боці обкладинки зазначають відповідні документи, які дають підстави для внесення зміни. Цей запис завіряється підписом керівника підприємства, печаткою підприємства або печаткою відділу кадрів.
Зміни в трудовій книжці виконуються роботодавцем або уповноваженим ним органом за останнім місцем роботи на підставі документа людини (паспорта, свідоцтва про народження тощо), із зазначенням номеру та дати документа.
Для правильного виправлення імені необхідно звернутися до роботодавця, з яким майбутній пенсіонер на сьогодні перебуває у трудових відносинах.
Нагадаємо, що в 2022 році Уряд готував новий бланк трудової книжки та вкладиша до неї, а також про новий порядок ведення трудових книжок. Головні причини змін наведені в пояснювальній записці:
- Один з розділів бланку трудової книжки, який дія у 2022 році, викладено російською мовою та передбачає заповнення роботодавцем мовою агресора;
- До трудової книжки старого бланку вносилися записи про:
- час перебування у народному ополченні та партизанських загонах із зазначенням дати зарахування і дати звільнення із служби;
- роботу як члена артілі промислової кооперації;
- роботу членів колгоспу;
- безперервний трудовий стаж;
- призначення пенсії.
Пенсійний фонд також зазначає, що оцифрувати та зробити сканкопії трудової книжки можна самостійно або це робить роботодавець для працівників.