Пошук по Класифікатору професій
З 1 лютого 2023 року розпочнеться тестування електронної накладної – одного з основних первинних документів, який підтверджує факт перевезення вантажу, його обсяг та відповідальних осіб. Ринок матиме півроку на адаптацію до нових правил.
«Ми точно розуміємо, що е-ТТН зробить ринок вантажних перевезень прозорішим, менш корумпованим. Для бізнесу використання електронних накладних буде дешевшим за паперові. І, загалом, це перший крок до впровадження міжнародних документів – e-CMR. Впровадження е-ТТН обов’язково відбудеться, тому вже зараз ми закликаємо бізнес долучатись до тестування системи, щоб до 1 серпня бути готовими працювати з документами. Вже є провайдери електронного-документообігу, які пройшли тестування і можуть взаємодіяти з системою», – повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Мустафа Найєм.
Працювати з електронною ТТН можна буде у режимі реального часу всім сторонам вантажоперевезення одночасно – відправнику, одержувачу та перевізнику.
Робота над е-ТТН розпочалась ще 2019 року, її впровадження було відкладено на рік через воєнний стан. З 1 лютого 2023 року надається час на поступовий перехід, тестування та адаптацію до використання електронної товарно-транспортної накладної. Для цього потрібно укласти договір з одним із провайдерів ЕДО, що приєдналися до проєкту, щоб 1 серпня бути повністю готовою до цифровізації цього бізнес-процесу.
Експерт порталу Бухгалтерія для бюджету та ОМС нагадує, що станом на зараз можна створювати ТТН в електронній формі з використанням електронного підпису:
- водієві треба роздрукувати паперову копію ТТН, щоб він міг пред’явити її поліції як супровідний документ до вантажу. Водій (експедитор) при цьому на копії ставить підпис, що прийняв до перевезення вантаж;
- супровідні документи також треба оформити в електронній формі з використанням електронного підпису;
- усі технічні засоби, що використовуються, мають відповідати законодавству про електронні документи та електронний документообіг.
За інформацією Мінінфраструктури
- Завчасно утримали військовий збір за ставкою 5%: як виправити
- Інвентаризація-2024: відповіді на гарячі запитання
- Як перевіряє Держпраці під час воєнного стану
- Новації КЗпП: службова перевірка з відстороненням, звільнення за розголошення інформації
- Як зламаний спідометр не допоміг ревізорам виграти суд