Міністерство оборони повідомило про перегляд правил нарахування додаткової грошової винагороди військовим та збільшення мінімального рівня грошового забезпечення.
Калькулятор днів щорічної відпустки
За повідомленням Міноборони, розмір додаткової грошової винагороди військовим, які беруть безпосередню участь у бойових діях, не змінюється, але змінюється підхід до її нарахування.
Новий порядок виплат додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Сил оборони України та співробітникам системи МВС змінюється з 1 лютого 2023 року.
Бойові виплати у 100 тис. гривень на місяць будуть збережені. Те ж саме стосується сімей полонених та зниклих безвісти — виплати винагороди у розмірі 100 тисяч гривень для них також зберігаються.
Зміни торкнуться тилових підрозділів та військовослужбовців, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України:
- військовослужбовців та співробітників системи МВС,
- строковиків і курсантів ВВНЗ,
- офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій.
Щоб підвищити рівень соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей, з 1 лютого 2023 року будуть збільшені розміри щомісячного грошового забезпечення військовослужбовців (без додаткової винагороди):
- Для Збройних Сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби України — мінімальний рівень становитиме не менше ніж 20 100 гривень.
- Для осіб рядового і начальницького складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій та поліцейських Національної поліції України — не менше ніж 17 000 гривень.
За інформацією Міноборони
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало