Нова схема розмитнення авто в Дії підтримана комітетом ВР

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроекти №7466/7468 про розмитнення авто в «Дії».

нова схема розмитнення авто в Дії

Калькулятор штрафів

Законопроєкти прийняті за основу та будуть розглянуті парламентом вже на початку лютого 2023 року. «За» висловився 21 член комітету ВР.

При розмитненні авто використовується нова формула:

  • об’єм та тип двигуна,
  • рік випуску авто,
  • марка авто (якщо це ексклюзивне авто).

Як буде працювати нова схема розмитнення авто в Дії

  1. Особа купує авто.
  2. Особа авторизується в «Дії».
  3. Особа вводить vin-код та вносить додаткові дані про авто.
  4. «Дія» розраховує суму митних платежів.
  5. Громадянин сплачує митні платежі (блокується сума).
  6. Громадянин підписує декларацію у «Дія».
  7. Автоматична система митного оформлення (АСМО) формує митну декларацію.
  8. «Дія» відправляє дані до АСМО.
  9. Авто приїжджає на кордон.
  10. Інспектор перевіряє митну декларацію, документи та авто.
  11. Банк проводить списання грошей.
  12. Авто заїжджає в Україну.

Постійний представник Уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук уточнює, що проєкт Закону №7468 від 15.06.2022:

  • встановлює, що митне оформлення легкових автомобілів для їх вільного обігу на території України, здійснюється митними органами на підставі електронної митної декларації, яка подається декларантом через Єдиний державний веб- портал електронних послуг;
  • передбачає, що підприємства, які здійснюють декларування легкових автомобілів, що були у використанні та з року випуску яких минуло більше трьох років, можуть за бажанням обрати будь-яку іншу форму декларування передбачену Митним кодексом;
  • визначає, що сертифікація легкових автомобілів, ввезених на митну територію України для вільного обігу, є добровільною та може здійснюватися за бажанням особи, що ввозить такий транспортний засіб;
  • встановлює, що замовлення послуг з державної реєстрації та перереєстрації автомобілів легкових здійснюється засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.

В свою чергу проєкт №7466 від 15.06.2022:

  • змінює існуючу систему оподаткування легкових автомобілів шляхом впровадження нової формули розмитнення транспортного засобу, відповідно до якої не буде братись до уваги вартість транспортного засобу. Формула розрахунку складатиметься з наступних показників: віку, типу і об’єму двигуна та ексклюзивності транспортного засобу;
  • виключає з переліку платників збору на обов'язкове державне пенсійне страхування підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, фізичних осіб, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні.

Нагадаємо, платниками транспортного податку в 2023 році є фізичні та юридичні особи (в тому числі нерезиденти), які мають зареєстровані в Україні власні легкові автомобілі.

Об'єктами оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. В 2023 році граничний вік авто — це випуск у 2018 році. Мінімальна зарплата становить 6700 гривень, 375 її розмірів дорівнює 2 512 500 грн.

За інформацією народного депутата Ярослава Железняка

 

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
47569

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
36354

Єдиний рахунок 2024 – переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ – це добровільний крок. Але зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система – у статті.
6951

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
3107

Земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
53996

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді