Штрафи за порушення ПДД мають надходити на нові реквізити — в місцеві бюджети

За минулий рік ці надходження склали лише 0,35% від загальної суми зібраних штрафів.

штрафи за порушення ПДД

Зміни в Порядку складання бюджетної звітності 2025

З 1 лютого оплата штрафів автофіксації переходить на нові реквізити, які залежатимуть від місця правопорушення. Кошти від порушників ПДД тепер надходитимуть у місцеві бюджети, а не на один рахунок, як раніше.

За бюджетним законодавством, 10% надходжень від штрафів, зафіксованих в автоматичному режимі, зараховуються за місцем фіксації правопорушення до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад (пункт 37-2 частини першої статті 64 БКУ).

Проєкт Децентралізація відзначає, що наразі до місцевих бюджетів надходить менше 0,5% таких доходів — в 2022 році надійшло лише 2,2 млн грн.

Минулого року багато громад звертались щодо відсутності відповідних надходжень до бюджетів місцевого самоврядування. Адмінштрафи фіксувались у автоматичному режимі, але не розподілялись відповідно. І це за умови, що у межах громад прилади фіксації правопорушення розміщені, працюють та фіксують відповідні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Реалізація технічних змін повинна забезпечити стабільні надходження за рахунок штрафів до місцевих бюджетів.

Нагадаємо, в 2023 році при сплаті транспортного податку треба враховувати, що об'єктами оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

В 2023 році граничний вік авто — це випуск у 2018 році. Мінімальна зарплата становить 6700 гривень, 375 її розмірів дорівнює 2 512 500 грн.

За матеріалами Децентралізація

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати бюджетний запит на 2025 рік

Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
35498

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами – як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
45480

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати.
10499

Субвенція місцевим бюджетам

Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
64355

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
179888

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді