Штрафи за порушення ПДД мають надходити на нові реквізити — в місцеві бюджети

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

За минулий рік ці надходження склали лише 0,35% від загальної суми зібраних штрафів.

штрафи за порушення ПДД

Зміни в Порядку складання бюджетної звітності 2025

З 1 лютого оплата штрафів автофіксації переходить на нові реквізити, які залежатимуть від місця правопорушення. Кошти від порушників ПДД тепер надходитимуть у місцеві бюджети, а не на один рахунок, як раніше.

За бюджетним законодавством, 10% надходжень від штрафів, зафіксованих в автоматичному режимі, зараховуються за місцем фіксації правопорушення до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад (пункт 37-2 частини першої статті 64 БКУ).

Проєкт Децентралізація відзначає, що наразі до місцевих бюджетів надходить менше 0,5% таких доходів — в 2022 році надійшло лише 2,2 млн грн.

Минулого року багато громад звертались щодо відсутності відповідних надходжень до бюджетів місцевого самоврядування. Адмінштрафи фіксувались у автоматичному режимі, але не розподілялись відповідно. І це за умови, що у межах громад прилади фіксації правопорушення розміщені, працюють та фіксують відповідні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Реалізація технічних змін повинна забезпечити стабільні надходження за рахунок штрафів до місцевих бюджетів.

Нагадаємо, в 2023 році при сплаті транспортного податку треба враховувати, що об'єктами оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

В 2023 році граничний вік авто — це випуск у 2018 році. Мінімальна зарплата становить 6700 гривень, 375 її розмірів дорівнює 2 512 500 грн.

За матеріалами Децентралізація

🔢Утримуємо аліменти з працівника

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Місцеві бюджети 2025: доходи та видатки

Місцеві бюджети — це основа фінансової автономії громад. У 2025 році принципи формування доходів і видатків залишаються стратегічно важливими. У статті пояснюємо, з чого складаються доходи місцевих бюджетів, як відбувається розподіл коштів та на що саме спрямовують видатки
42361

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
182711

Міжбюджетні трансферти: облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати — експертний досвід.
15064

Як підготувати бюджетний запит на 2025 рік

Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
36654

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами – як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
47749

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді