З 1 лютого оплата штрафів автофіксації переходить на нові реквізити, які залежатимуть від місця правопорушення. Кошти від порушників ПДД тепер надходитимуть у місцеві бюджети, а не на один рахунок, як раніше.
За бюджетним законодавством, 10% надходжень від штрафів, зафіксованих в автоматичному режимі, зараховуються за місцем фіксації правопорушення до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад (пункт 37-2 частини першої статті 64 БКУ).
Проєкт Децентралізація відзначає, що наразі до місцевих бюджетів надходить менше 0,5% таких доходів — в 2022 році надійшло лише 2,2 млн грн.
Минулого року багато громад звертались щодо відсутності відповідних надходжень до бюджетів місцевого самоврядування. Адмінштрафи фіксувались у автоматичному режимі, але не розподілялись відповідно. І це за умови, що у межах громад прилади фіксації правопорушення розміщені, працюють та фіксують відповідні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Реалізація технічних змін повинна забезпечити стабільні надходження за рахунок штрафів до місцевих бюджетів.
Нагадаємо, в 2023 році при сплаті транспортного податку треба враховувати, що об'єктами оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
В 2023 році граничний вік авто — це випуск у 2018 році. Мінімальна зарплата становить 6700 гривень, 375 її розмірів дорівнює 2 512 500 грн.
За матеріалами Децентралізація
- Кому індексувати зарплату в листопаді 2024 року
- Інвентаризація-2024: відповіді на гарячі запитання
- Як перевіряє Держпраці під час воєнного стану
- Скарбниця бухпроведень: ремонт і поліпшення комп’ютерів та оргтехніки
- Видатки з поповнення статутного капіталу підпорядкованих суб’єктів господарювання: як визначити КЕКВ