ВИМОГИ ДО ГРАФІКУ ВІДПУСТОК НА 2023 РІК
Урядовий законопроєкт передбачає обов'язкову реструктуризацію зобовʼязань споживачів за договорами про споживчий кредит на період дії в Україні воєнного стану та у тридцятиденний строк після його припинення.
Щоправда обов'язкова реструктуризація споживчих кредитів стосується лише тих випадків, коли місцем постійного проживання або покинутим місцем постійного проживання споживача є територія, на якій ведуться (велися) бойові дії, або тимчасово окупована РФ територія. Також споживач має перебувати на обліку як внутрішньо переміщена особа у порядку, встановленому Законом «Про забезпечення праві свобод внутрішньо переміщених осіб».
Додатково інтереси позичальників споживчих кредитів має захистити й проєкт Закону «Про внесення зміни до пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України щодо особливостей нарахування процентів за споживчими кредитами під час воєнного стану». Пропонується не включати доходи позичальника, отримані внаслідок обовʼязкової реструктуризації споживчих кредитів, до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.
На урядовому порталі уточнено, що механізмом реструктуризації споживчих кредитів можна буде скористатися, якщо:
- державна та соціальна матеріальна допомога та/або пенсійне забезпечення, благодійна допомога є єдиним джерелом доходу споживача і членів його сім’ї;
- споживач або член його сім’ї є особою з інвалідністю внаслідок війни й сукупний розмір доходу споживача та членів його сім’ї не перевищує розміру двох мінімальних заробітних плат.
Нагадаємо про низку важливих рішень Уряду, прийнятих останнім часом:
- з 1 березня в Україні будуть проіндексовані пенсії на 20%,
- з 1 липня планується скасування податкових пільг,
- запроваджені нові правила розрахунку виплат за лікарняними,
- оплата безробітним за суспільно корисні роботи встановлена на рівні 6700 грн.
За інформацією постійного представника Уряду в Верховній Раді Тараса Мельничука