Уряд запроваджує обов'язкову реструктуризацію споживчих кредитів – дивись, кого торкнуться зміни

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Кабінет міністрів схвалив проєкт Закону «Про внесення змін до розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про споживче кредитування» щодо особливостей нарахування процентів за споживчими кредитами під час воєнного стану».

реструктуризація споживчих кредитів

Військовий облік з нуля ✔️

Урядовий законопроєкт передбачає обов'язкову реструктуризацію зобовʼязань споживачів за договорами про споживчий кредит на період дії в Україні воєнного стану та у тридцятиденний строк після його припинення.

Щоправда обов'язкова реструктуризація споживчих кредитів стосується лише тих випадків, коли місцем постійного проживання або покинутим місцем постійного проживання споживача є територія, на якій ведуться (велися) бойові дії, або тимчасово окупована РФ територія. Також споживач має перебувати на обліку як внутрішньо переміщена особа у порядку, встановленому Законом «Про забезпечення праві свобод внутрішньо переміщених осіб».

Додатково інтереси позичальників споживчих кредитів має захистити й проєкт Закону «Про внесення зміни до пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України щодо особливостей нарахування процентів за споживчими кредитами під час воєнного стану». Пропонується не включати доходи позичальника, отримані внаслідок обовʼязкової реструктуризації споживчих кредитів, до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

На урядовому порталі уточнено, що механізмом реструктуризації споживчих кредитів можна буде скористатися, якщо:

  • державна та соціальна матеріальна допомога та/або пенсійне забезпечення, благодійна допомога є єдиним джерелом доходу споживача і членів його сім’ї;
  • споживач або член його сім’ї є особою з інвалідністю внаслідок війни й сукупний розмір доходу споживача та членів його сім’ї не перевищує розміру двох мінімальних заробітних плат.

Нагадаємо про низку важливих рішень Уряду, прийнятих останнім часом:

За інформацією постійного представника Уряду в Верховній Раді Тараса Мельничука

Списуємо майно бюджетної установи: 10 🔝рішень

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
215650

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
403424

Прожитковий мінімум у 2025 та 2026 роках: суми та на що впливає

Прожитковий мінімум на 2025 рік встановлює Держбюджет-2025. У статті продемонструємо розміри прожиткового мінімуму 2025 та розглянемо, який прожитковий мінімум на 2026 рік очкувати. Пояснимо, на які виплати впливає його розмір та на що звернути увагу.
16952

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250809

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді