Уряд запроваджує обов'язкову реструктуризацію споживчих кредитів – дивись, кого торкнуться зміни

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Кабінет міністрів схвалив проєкт Закону «Про внесення змін до розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про споживче кредитування» щодо особливостей нарахування процентів за споживчими кредитами під час воєнного стану».

реструктуризація споживчих кредитів

ВИМОГИ ДО ГРАФІКУ ВІДПУСТОК НА 2023 РІК

Урядовий законопроєкт передбачає обов'язкову реструктуризацію зобовʼязань споживачів за договорами про споживчий кредит на період дії в Україні воєнного стану та у тридцятиденний строк після його припинення.

Щоправда обов'язкова реструктуризація споживчих кредитів стосується лише тих випадків, коли місцем постійного проживання або покинутим місцем постійного проживання споживача є територія, на якій ведуться (велися) бойові дії, або тимчасово окупована РФ територія. Також споживач має перебувати на обліку як внутрішньо переміщена особа у порядку, встановленому Законом «Про забезпечення праві свобод внутрішньо переміщених осіб».

Додатково інтереси позичальників споживчих кредитів має захистити й проєкт Закону «Про внесення зміни до пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України щодо особливостей нарахування процентів за споживчими кредитами під час воєнного стану». Пропонується не включати доходи позичальника, отримані внаслідок обовʼязкової реструктуризації споживчих кредитів, до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

На урядовому порталі уточнено, що механізмом реструктуризації споживчих кредитів можна буде скористатися, якщо:

  • державна та соціальна матеріальна допомога та/або пенсійне забезпечення, благодійна допомога є єдиним джерелом доходу споживача і членів його сім’ї;
  • споживач або член його сім’ї є особою з інвалідністю внаслідок війни й сукупний розмір доходу споживача та членів його сім’ї не перевищує розміру двох мінімальних заробітних плат.

Нагадаємо про низку важливих рішень Уряду, прийнятих останнім часом:

За інформацією постійного представника Уряду в Верховній Раді Тараса Мельничука

🔢Утримуємо аліменти з працівника

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік відпусток: як не порушити правила

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надає працівникам. Обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників, про це і говоримо у статті.
7081

Як вести касові операції: практичні поради

Попри активне використання безготівкових розрахунків, касові операції залишаються актуальними для бюджетних установ. Розглянемо, як вести касу в 2025 році: які форми застосовувати, як правильно оприбутковувати готівку, які документи оформлювати та які граничні суми встановлені для розрахунків готівкою.
12644

Місцеві бюджети 2025: доходи та видатки

Місцеві бюджети — це основа фінансової автономії громад. У 2025 році принципи формування доходів і видатків залишаються стратегічно важливими. У статті пояснюємо, з чого складаються доходи місцевих бюджетів, як відбувається розподіл коштів та на що саме спрямовують видатки
42347

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді