Як заповнювати нові декларації з місцевих податків – плата за землю, транспортний податок, збір за паркування

Державна податкова служба консультую платників щодо нових форма декларацій, які запроваджені з 2023 року

як заповнювати нові декларації

Калькулятор штрафів

Публікуємо поради щодо заповнення:

 • декларації з плати за землю;
 • декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
 • декларації з транспортного податку;
 • декларації зі збору за місця для паркування транспортних засобів;
 • декларції з туристичного збору.

До якого органу подаються податкові декларації

Декларації з місцевих податків та зборів слід подати до контролюючого органу за місцем розташування об’єкта оподаткування:

 • заповнення ряд. 6 декларації з плати за землю,
 • ряд. 4 декларації з податку на майно,
 • ряд. 7 декларації з транспортного податку,
 • ряд. 7 декларації з туристичного збору,
 • ряд. 7 декларації збору за місця для паркування).

Скільки декларацій потрібно надавати, якщо у платника є кілька об’єктів оподаткування

 1. Якщо об’єкти оподаткування розташовані на території однієї територіальної громади, то до відповідного контролюючого органу подається одна декларація.
 2. Якщо об’єкти оподаткування розташовані на території кількох територіальних громад, які обслуговуються одним контролюючим органом, то до відповідного контролюючого органу надаються декларації/додатки по кількості територіальних громад.
 3. Якщо форма декларації має додатки, то до контролюючого органу надається одна декларація та до неї додаються окремі додатки по кожній територіальній громаді.

Який має зазначатися код територіальної громади за місцезнаходженням об’єкта оподаткування

Мова йде про:

 • заповнення ряд. 7 декларації з плати за землю,
 • заголовна частина додатку 1 та додатку 2 до декларації з податку на майно,
 • ряд. 8 декларації з транспортного податку,
 • ряд. 2 додатку до декларації з туристичного збору,
 • ряд. 2 додатку до декларації збору за місця для паркування.

У деклараціях зазначається код за КАТОТТГ території територіальної громади, повноваження якої розповсюджуються на адміністративно-територіальні одиниці, на території яких розташовано об’єкти оподаткування.

У деклараціях має зазначатися код територіальної громади, який міститься у колонці «Третій рівень», при цьому у колонці «Назва об’єкта» значиться потрібна назва територіальної громади, а у колонці «Категорія об’єкта» має значиться «Н» (що означає «територія територіальних громад»).

Як заповнювати нові декларації з місцевих податків – плата за землю, транспортний податок, збір за паркуванняЗверніть увагу на особливості визначення кодів за КАТОТТГ територіальних громад у м. Києві та м. Кривий Ріг. У цих містах для кожного району залишилися свої окремі рахунки місцевих бюджетів. Тому у деклараціях потрібно зазначати код за КАТОТТГ районів цих міст (відповідно до розташування об’єктів оподаткування). Коди районів містяться у колонці «Додатковий рівень».

По всіх інших містах України з районним поділом колонка «Додатковий рівень» не застосовується.

Який код КАТОТТГ та адресу слід зазначати у разі знаходження об’єкту оподаткування за межами населеного пункту

Мова йде про заповнення:

 • колонок 10 та 11 розділу І, колонок 11 та 12 розділу ІІ декларації з плати за землю,
 • колонки 3 та 4 розділу І додатку 1 та додатку 2 до декларації з податку на майно.

В деклараціях має зазначатися код за КАТОТТГ, що міститься у таблиці Кодифікатора у колонці «Четвертий рівень» або «Додатковий рівень» для Києва та Кривого Рогу. У колонці «Назва об’єкта» має значиться потрібна назва населеного пункту, а у колонці «Категорія об’єкта» має значиться одна з літер: «М» – міста / «Т» – селища міського типу / «С» – села / «Х» – селища / «В» – райони в містах.

У разі знаходження об’єкту оподаткування за межами населеного пункту у деклараціях у вказаних колонках зазначається:

 • якщо об’єкт оподаткування розташований за межами конкретного населеного пункту, то зазначається код за КАТОТТГ цього населеного пункту, а адреса зазначається умовно, наприклад «за межами села Підгородне»;
 • якщо неможливо визначитися, за межами якого саме населеного пункту знаходиться об’єкт оподаткування, то у деклараціях зазначається код територіальної громади, на території якої знаходиться об’єкт оподаткування. У такому разі він має співпадати з кодом територіальної громади, що зазначений у ряд. 7 декларації з плати за землю, заголовній частині додатку 1 та додатку 2 до декларації з податку на майно. Адреса розташування у такому разі також зазначається умовно, наприклад «територія Бердичівської територіальної громади».

Якщо у документах на право володіння/користування (зокрема у документах старого зразка) відсутня інформація про місцезнаходження об’єкту оподаткування, то у деклараціях зазначається фактичне місце розташування об’єкту оподаткування.

Як заповнювати декларацію з плати за землю за нововідведену земельну ділянку або за новоукладеним договором оренди

Мова йде про заповнення колонки 7, 8 розділу І та колонки 8, 9 розділу ІІ декларації з плати за землю.

 1. У звітній декларації (яка надається у разі відсутності у цьому ж році іншої поданої звітної декларації по певній територіальній громаді) у рядку 1.1 має бути заповнено поле «За ___ рік» та «починаючи з__.__».
 2. У уточнюючій декларації у рядку 1.1 має бути заповнено поле «За___ рік» та «з урахуванням уточнень з__.__».
 3. У колонці 7 розділу І та колонці 8 розділу ІІ зазначається частка неповного місяця, яка визначається за формулою відповідно до примітки 12: кількість днів володіння або користування у місяці ділиться на загальну кількість днів у місяці. Така частка неповного місяця зазначається у форматі з чотирма десятковими знаками.
 4. У колонці 8 розділу І та колонці 9 розділу ІІ зазначається кількість повних місяців володіння/користування, які залишилися у цьому році, починаючи з місяця наступного за місяцем, у якому набуто право власності/користування.

Приклади

Якщо суб’єкт господарювання станом на 01 січня поточного року не був платником плати за землю, а з 05 лютого поточного року став власником нововідведеної земельної ділянки, то надається декларація за типом «Звітна» (має надатися не пізніше 20 лютого поточного року), у рядку 1.1 зазначається «за 2023 рік» «починаючи з 05.02». У колонці 7 розділу декларації зазначається: 5 / 28 = 0,1786, у колонці 8 зазначаємо 12 - 2 = 10 (повних місяців).

Якщо платник плати за землю подавав звітну декларацію на поточний 2023 рік, а 15 листопада уклав договір оренди на нову земельну ділянку, то надається декларація за типом «Уточнююча», у рядку 1.1 декларації зазначається «За 2023 рік» «з урахуванням уточнень з 15.11». У колонці 8 розділу ІІ зазначається: 15 / 30 = 0,5, у колонці 9 розділу ІІ: 12 – 11 = 1 (повний місяць).

За матеріалами ДПС України

 

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Статті за темою

Усі статті за темою

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
2412

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
54636

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
49574

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді