Нові правила розрахунку виплат за лікарняними затверджені Урядом

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Внесено зміни до постанови Кабміну № 1266 від 26.09.2001 р, яка регламентує обчислення середньоденної заробітної плати для розрахунку виплат за лікарняними.

розрахунок лікарняних

Норми тривалості робочого часу на 2023 рік

Головне, що змінив Уряд в цій постанові – це  правило розрахунку середньоденної зарплати застрахованої особи, що впливає на суму виплати лікарняних.

Нова формула розрахунку середньоденної зарплати

Середньоденна зарплата = нарахована зарплата за 12 місяців / кількість календарних днів зайнятості

Де:

Нарахована зарплата – дохід, грошове забезпечення, на який нарахований ЄСВ та/або страхові внески.

Календарні дні зайнятості – період перебування у трудових відносинах, виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами, проходження служби, провадження підприємницької або іншої діяльності, пов'язаної з отриманням доходу безпосередньо від такої діяльності.

В цій формулі не враховуються календарні дні, не відпрацьовані з поважних причин:

  • тимчасова непрацездатність,
  • відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами,
  • відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку та 6-річного віку за медичним висновком,
  • відпустка без збереження заробітної плати (новація),
  • призупинення дії трудового договору у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України (новація).

Також змінені правила оплати лікарняних сумісникам. Оплата перших 5 днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця здійснюється на підставі виданого в установленому порядку листка непрацездатності. Якщо видано паперовий листок непрацездатності, лікарняні призначають на підставі його копії, засвідченої підписом керівника і скріпленої печаткою (у разі наявності) за основним місцем роботи. Суміснику слід надати довідку про середню заробітну плату за основним місцем роботи.

Постанова набуває чинності з 1 січня 2023 року.

За матеріалами Кабміну

🔢Утримуємо аліменти з працівника

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Листок непрацездатності 2025: новації та алгоритм роботи

У статті розглянули порядок оформлення листка непрацездатності у 2025 році: хто має право на отримання, як правильно заповнити бланк, які дані необхідні для електронного та паперового варіантів. Скористайтеся актуальним бланком листка непрацездатності та зразком заповнення, щоб пришвидшити оплату лікарняних.
86706

Довідка ОК-7 для оплати лікарняного: що це, де взяти і коли потрібна

Довідка ОК-7 — це офіційне підтвердження страхового стажу працівника. Вона необхідна, зокрема, для оплати лікарняного. У статті пояснимо, як отримати довідку з Пенсійного фонду, що містить форма ОК-7, коли та для чого її використовують.
102250

Електронний лікарняний: інструкції для бухгалтера

Виокремили найважливіше про електронний лікарняний для бухгалтерів. Про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних поговоримо у статті
46001

Лікарняні: нарахування та оплата

У статті — усе, що треба бухгалтеру для розрахунку та нарахування лікарняних: розрахунковий період та приклади обчислення суми лікарняних, граничні розміри, оподаткування та відображення лікарняних у звітності
452514

Заява-розрахунок на виплату лікарняних: зразок

У статті актуальний бланк і зразок заяви-розрахунку на отримання лікарняних від ПФУ. Скористайтеся алгоритмом заповнення, щоб подати заяву-розрахунок лікарняних без помилок.
121319

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді