В період воєнного стану законодавство дозволяє роботодавцю звільнити такого працівника за певних умов — роз'яснює Держпраці.
Калькулятор штрафів
Стаття 3 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» визначає строки повідомлення працівника про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці. Це потрібно здійснити не пізніш як до запровадження таких умов.
Роботодавець має право розірвати трудовий договір, якщо працівник відмовився працювати в нових умовах і повідомив про це письмово. Про йдеться в п. 6 статті 36 КЗпП України.
Норма закону під час воєнного стану стає на бік власника чи уповноваженого ним органа. Вони мають право звільнити працівника, який відмовляється з будь яких причин продовжувати виконувати роботу в нових умовах.
Законодавство не передбачає необхідності вжиття заходів щодо працевлаштування працівників у таких випадках.
Нагадаємо, в зв'язку з військовою агресією рф значних змін зазнав Кодекс законів про працю України, зокрема стаття 36. Частину першу статті 36 КЗпП доповнили такими причинами припинення трудового договору:
- 8-1 — смерть роботодавця-фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою;
- 8-2 — смерть працівника, визнання його судом безвісно відсутнім або оголошення померлим.
За інформацією Держпраці
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.