Які умови для звільнення працівника, який відмовився працювати через зміну істотних умов праці

В період воєнного стану законодавство дозволяє роботодавцю звільнити такого працівника за певних умов — роз'яснює Держпраці.

умови для звільнення працівника

Зміни в Порядку складання бюджетної звітності 2025

Стаття 3 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» визначає строки повідомлення працівника про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці. Це потрібно здійснити не пізніш як до запровадження таких умов.

Роботодавець має право розірвати трудовий договір,  якщо працівник відмовився працювати в нових умовах і повідомив про це письмово. Про йдеться в п. 6 статті 36 КЗпП України.

Норма закону під час воєнного стану стає на бік власника чи уповноваженого ним органа. Вони мають право звільнити працівника, який відмовляється з будь яких причин продовжувати виконувати роботу в нових умовах.

Законодавство не передбачає необхідності вжиття заходів щодо працевлаштування працівників у таких випадках.

Нагадаємо, в зв'язку з військовою агресією рф значних змін зазнав Кодекс законів про працю України, зокрема стаття 36. Частину першу статті 36 КЗпП доповнили такими причинами припинення трудового договору:

  • 8-1 — смерть роботодавця-фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою;
  • 8-2 — смерть працівника, визнання його судом безвісно відсутнім або оголошення померлим.

За інформацією Держпраці

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27468

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29036

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149365

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14414

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді