П'ять статусів листка непрацездатності – що означають та що робити

В Електронному реєстрі листків непрацездатності відкриття е-лікарняного здійснюється автоматично, але лікарняний може мати різні статуси.

статус листка непрацездатності – що означає

Калькулятор стажу

За наказом МОЗ України від 17.06.2021 №1234, е-лікарняний відкривається на підставі медичного висновку, створеного лікарем, до якого звернувся пацієнт – застрахована особа.

Сформований листок непрацездатності надходить в кабінет страхувальника (роботодавця), з якими пацієнт перебуває у трудових відносинах.

На вебпорталі  Пенсійного фонду листок непрацездатності може мати такі статуси:

  • «Закритий»,
  • «Готово до сплати»,
  • «Помилково сформований»,
  • «Недійсний»,
  • «Оплачений».

Що означає кожен такий статус

Закритий –  цей статус електронний лікарняний набуває з дня свого формування (відкриття) в Електронному реєстрі. По електронних лікарняних з таким статусом ще не можна нараховувати кошти. Статус «закритий» змінюється на «готово до сплати» через сім днів після дати:

  • закриття (закінчення строку дії медичного висновку) – для лікарняних по тимчасовій непрацездатності;
  • відкриття (початок строку дії медичного висновку) – для лікарняних по вагітності та пологах

Навіть якщо статус зміниться раніше, варто зачекати, адже протягом семиденного періоду до лікарняного можуть вноситися зміни. 

Готово до сплати – статус вказує на те, що страхувальник може працювати з листком непрацездатності та нараховувати кошти. Роботодавець має сформувати на вебпорталі заяву-розрахунок на фінансування відповідного виду допомоги та надіслати її до ПФУ.

Помилково сформований –  цей статус листок непрацездатності отримує, якщо медичний висновок створено лікарем з помилками. В цьому випадку лікар протягом 7 днів створить коректний медичний висновок, на підставі якого буде створено новий е-лікарняний. А попередній, із неточними чи некоректними даними, отримає статус «Помилково сформований». Виплати по таким електронним лікарняним не проводяться.

Недійсний – це е-лікарняний, створений на підставі медичного висновку за іншою категорією, період непрацездатності за яким не виходить за межі періоду непрацездатності за раніше створеним лікарняним. 

Оплачений – це означає, що страхувальнику на спеціальний рахунок для зарахування страхових виплат надсилаються кошти для здійснення відповідних виплат за лікарняним застрахованій особі.

За матеріалами ПФУ

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Лікарняні сумісникам: приклади нарахування

Працівник виконує роботу за сумісництвом у вільний час від основної роботи. У статті поговоримо про лікарняні сумісникам 2025. Розберемося, чи виплачуються лікарняні сумісникам та на прикладах попрактикуємося це робити.
174967

Заява-розрахунок на виплату лікарняних: зразок

У статті актуальний бланк і зразок заяви-розрахунку на отримання лікарняних від ПФУ. Скористайтеся алгоритмом заповнення, щоб подати заяву-розрахунок лікарняних без помилок.
117942

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2025 рік

Розрахунок середньої зарплати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади
299054

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і повідомив про це керівника. В кабінеті страхувальника з’явився дав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
66231

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді