За день до вторгнення – про що писали та що обговорювали напередодні військової агресії проти України

Публікуємо підбірку матеріалів порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС», які вийшли в період 21-23 лютого — напередодні вторгнення рф в Україну.

pа день до вторгнення рф

⚡️ ЯК ЗМІНИЛИСЯ ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ З 24 БЕРЕЗНЯ ⚡️

Тема повномасштабної війни в ті дні вже вітала в суспільстві та коридорах влади. Було прийнято кілька рішень, які дозволили швидше перелаштувати Україну на «військові рейки».

Пропонуємо нашим читачам згадати ті дні через призму наших публікацій.

1. Міністерство оборони випустило роз’яснення про Порядок взяття на військовий облік жінок. Призов жінок на військову службу під час мобілізації можливий за наявності посад, на яких можливо утримувати військовослужбовців-жінок із відповідними військово-обліковими спеціальностями.

Тому жінкам для забезпечення виконання вимог законодавства про військовий обов’язок належало:

  • визначити придатність до військової служби і прибути до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації місця проживання та пройти військово-лікарську комісію;
  • надати посадовим особам ТЦК та СП необхідну інформацію для взяття на військовий облік разом із фотокарткою 3Х4 та інші документи.

Нагадаємо, що новий Порядок ведення військового обліку в Україні був затверджений Кабміном вже на початку 2023 року.

2. Депутати пропонували обмеження на виїзд посадових осіб на випадок воєнного стану. У Верховній Раді зареєстровано два законопроекти «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони виїзду за кордон деяким категоріям осіб на період воєнного стану». До переліку осіб, яким було б заборонено виїзд, пропонували додати:

  • секретаря та членів РНБОУ,
  • керівника Офісу Президента України, його заступників,
  • Керівника Апарату Офісу Президента України,
  • Першого помічника Президента України,
  • радників Президента України,
  • радників - уповноважених Президента України,
  • радників керівника Офісу Президента України та прокурори органів прокуратури,
  • членів Кабміну, перших заступників та заступників міністрів;
  • народних депутатів України;
  • голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників;
  • держслужбовців, які займають посади державної служби категорії "А" та інших.

Зазначимо, що в повній мірі рішення про заборону на виїзд чиновників було прийнято вже в 2023 році після відповідного Указу Президента України.

3. Президент України 23 лютого підписав Наказ про призов резервістів на військову службу.

Передбачалося, що призову підлягатимуть резервісти від 18 до 60 років. Йшлося про офіцерський, сержантський та рядовий склад. Призов мав розпочатися 23 лютого 2023 року із максимальним терміном служби 1 рік.

Резервісти оперативного резерву мали проходити службу у тих військових частинах і за тим фахом, в яких вони проходили службу до цього та підписали контракт для проходження служби в оперативному резерві. Йшлося, насамперед, про осіб, які мають бойовий досвід та колишніх військовослужбовців.

4. Напередодні вторгнення Президент України ініціював програму економічного патріотизму

Програма передбачала зменшення податкового навантаження на підприємців, обмеження перевірок, створення стимулів для залучення коштів населення у бізнес та банківську систему. Крім того, завдяки цій програмі заплановано знизити ПДВ на бензин і дизель, що мало сприяти зменшенню цін на пальне.

Зауважимо, що частина цих намірів була реалізовано вже після початку воєнного стану - запроваджені податкові пільги, встановлено мораторій на перевірки та тимчасово знижено ПДВ на пальне, щоб приборкати кризу на ринку палива. Очікується, що більшість податкових пільг та мораторій на перевірки будуть скасовані вже з 1 липня 2023 року.

5. МОЗ надало рекомендації щодо вмісту аптечки на випадок надзвичайної ситуації. Рекомендовано додати в аптечку більше 20 медичних препаратів та засобів, зокрема: рукавички нестерильні, атравматичні ножиці для розрізання одягу чи взуття, бинти марлеві та еластичні, протиопікові пов'язки, термоковдру та гіпотермічний пакет, перев'язувальні матеріали, пластирі, серветки, антисептики, знеболювальні та жарознижувальні засоби.

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як проводять перевірку в ОМС

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
11036

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
421966

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49470

Як відобразити в обліку вибуття основних засобів

Кожен знає: основні засоби, що перебувають на балансі в установі та активно експлуатуються, можуть зношуватися, старіти морально, чи втрачати потужність. Тобто вони втрачають ознаки, за якими їх в бухобліку визнавали активом. У такому разі в керівника установи з’являється повне право ухвалити рішення про ліквідацію таких об’єктів основних засобів, продаж чи передачу без оплати іншій бюджетній установі тощо. А у бухгалтера – потреба відобразити в обліку вибуття основних засобів
11240

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді