Гетманцев анонсував зміни до Податкового кодексу

Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував прийняти законопроєкт N8401 про зміни до Податкового кодексу та інших законів.

Гетманцев анонсував зміни до Податкового кодексу

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Зміни стосуються особливостей оподаткування у період воєнного стану за основу. Які закони планується змінити:

  • Податковий кодекс України,
  • Закон «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»,
  • Закон «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Голова податкового комітету ВР Данило Гетманцев підтвердив на своїй сторінці у Facebook, що зміни стосуються припинення не пізніше 01 липня 2023 року дії:

  • зупинення проведення документальних перевірок;
  • застосування спрощеної системи оподаткування у вигляді єдиного податку у розмірі 2 відсотків;
  • можливості для фізичних осіб – підприємців платників єдиного
  • податку І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок;
  • зупинення перебігу строків (строків подання податкової звітності, строків проведення перевірок, строків отримання податкової інформації контролюючими органами, строків проведення процедури адміністративного оскарження, строків надання індивідуальних податкових консультацій, тощо);
  • норм щодо незастосування відповідальності (штрафних санкцій) за порушення вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи.

Також змінами передбачено:

  • скасування/не нарахування штрафних санкцій та пені, нарахованих згідно податкового повідомлення-рішення, за умови сплати платником податків суми податкового зобов’язання (основного платежу), нарахованого за результатами документальних перевірок, які були відновлені або розпочаті з 01 липня 2023 року та завершені до дня припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, протягом 30 календарних днів з дня, наступного за днем отримання податкового повідомлення-рішення. При цьому сума сплаченого податкового зобов’язання не підлягає оскарженню.
  • врегулювання оподаткування податком на прибуток «перехідних» операцій, які було розпочато в період сплати єдиного податку з метою усунення подвійного оподаткування.

Гетманцев зазначає, що законопроєкт розроблено з метою виконання Україною зобов’язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року.

Також рекомендовано прийняти законопроєкт N8014 про внесення зміни до розділу ХХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України за основу та в цілому. Законопроєкт передбачає впорядкування законодавства у сфері ціноутворення під час проведення імпортних операцій та на імпортні товари.

 

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
314088

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
33967

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10025

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
15617

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді