Кабмін буде враховувати кількість переселенців під час розподілу дотацій місцевим бюджетам

Уряд на своєму засіданні вніс зміни до Порядку та умов надання у 2023 році додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам.

розподіл дотацій місцевим бюджетам

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Мова йде про дотацію на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією Російської Федерації.

За інформацією постійного представника Кабміну в Верховній Раді Тараса Мельничука, удосконалено механізм розподілу додаткової дотації.

При розподілі додаткової дотації будуть враховуватися:

  • кількість внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися після 24.02.2022 р., станом на 1 січня 2023 р. за даними Міністерства соціальної політики України;
  • надходження до місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб станом на 1 січня 2023 року. 

Нагадаємо, в лютому 2023 року відбулися зміни у казначейському обслуговуванні місцевих бюджетів. Зокрема:

  • порядок № 938 доповнено нормою, за якою розпорядники (одержувачі) бюджетних коштів подають платіжні та інші документи до органів Казначейства в паперовій формі разом з електронним носієм інформації, на якому записано файли проєктів цих документів (п. 1.6 глави 1 «Загальні положення»).
  • встановлено вимоги щодо застосування платіжних інструкцій при здійснені безготівкових розрахунків замість платіжних доручень.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2025

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
287

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1574

Особливості складання розрахунків до проєктів місцевих бюджетів на 2025 рік

Проєкт місцевого бюджету на 2025 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт Держбюджету на 2025 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до місцевих фінансових органів згідно зі статтею 75 Бюджетного Кодексу.
1501

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами – як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок.
38721

Методика розподілу орендної плати в ОМС

Здавання майна в оренду – типова господарська операція, але у бюджетників вона має спеціальне законодавче регулювання. З’ясуємо, куди має надходити орендна плата – до самих ОМС чи до доходної частини місцевого бюджету, а також, як на практиці виглядає методика розподілу орендної плати.
5040

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді