Закон визначає Державний бюджет як джерело фінансування видатків на виплату пенсій.
Мова йде про виплату:
- пенсій, призначених відповідно до статей 54 та 55 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
- пенсій за вислугу років, що виплачуються до досягнення пенсійного віку, встановленого ст. 26 ЗУ «Про загальнообовʼязкове державне пенсійне страхування»;
- цільової грошової допомоги, щомісячної компенсації сімʼям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- допомоги на поховання та оплату послуг за їх доставку;
- суми, якої не вистачає для повного покриття витрат на виплату та доставку пенсій за віком, призначених на пільгових умовах.
Також пропонується з держбюджету виплатити Пенсійному фонду України недоотримані суми коштів від застосування розміру ЄСВ для працюючих осіб з інвалідністю. З держбюджету буде й покрита різниця між розміром пенсії, обчисленим відповідно до ч.2 ст. 28 ЗУ «Про загальнообовʼязкове державне пенсійне страхування», та розміром пенсії, обчисленим відповідно до ст. 27 ЗУ «Про загальнообовʼязкове державне пенсійне страхування».
Також Кабінет міністрів схвалив проєкт закону «Про внесення зміни до розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо джерел оплати послуг з доставки пенсій та виплати допомоги на поховання». Гроші на ці статті витрат будуть виділятися рахунок джерел, з яких проводяться відповідні виплати.
Нагадаємо, з 1 березня Уряд проіндексував пенсії майже на 20%.
- Завчасно утримали військовий збір за ставкою 5%: як виправити
- Інвентаризація-2024: відповіді на гарячі запитання
- Як перевіряє Держпраці під час воєнного стану
- Новації КЗпП: службова перевірка з відстороненням, звільнення за розголошення інформації
- Як зламаний спідометр не допоміг ревізорам виграти суд