Поновлення на роботі через суд – яка процедура

В разі незгоди з рішенням роботодавця у працівника є невід'ємне право на оскарження дій з його звільнення.

поновлення на роботі через суд

Зміни в Порядку складання бюджетної звітності 2025

Кодекс законів про працю у п. 2 ч. 1 ст. 232 передбачає, що трудові спори за заявами працівників про поновлення на роботі розглядають безпосередньо в районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судах.

Також в місцевих судах проводиться розгляд справ за заявою звільненого працівника незалежно від підстав припинення трудового договору, дати і формулювання причини звільнення, оплати за час вимушеного прогулу або виконання нижче оплачуваної роботи.

Строки звернення в суд

Заява про вирішення трудового спору у справах про звільнення подається в місячний строк з дня вручення копії наказу (розпорядження) про звільнення.

В справах про виплату всіх сум, що належать працівникові при звільненні, – у тримісячний строк з дня одержання ним письмового повідомлення про суми, нараховані та виплачені йому при звільненні.

У ст. 5 Закону «Про судовий збір» зазначено, що позивачів у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі звільнено від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.

Нагадаємо, що під час воєнного стану допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця у період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування працівника у відпустці. Це норма не стосується відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» ч. 3 ст. 1).

За матеріалами Безоплатна правова допомога

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27470

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29037

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149372

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14419

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді