Які вимоги до електронних первинних документів

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Наказ Міністерства фінансів від 28.12.2022 № 467, яким внесені зміни до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, набрав чинності 9 березня 2023 року.

вимоги до електронних первинних документів

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Мінфін оновив Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку. У ньому розширив вимоги до електронних первинних документів, зокрема:

  • первинні документи, створені автоматично в електронній формі програмним забезпеченням інформаційно-комунікаційної системи, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови наявності накладеного електронного підпису чи печатки з дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг;
  • записи у первинних документах, створених в електронній формі, здійснюються за допомогою електронних засобів оброблення інформації та іншими засобами, які б забезпечили збереження цих записів протягом установленого строку зберігання документів та запобігли внесенню несанкціонованих і непомітних виправлень.

Розділ «Виправлення помилок у первинних документах та облікових регістрах» Мінфін значно розширив. Більш детальніше прописав про способи виправлення помилок окремо для паперових та електронних документів.

Якщо мова йде про первинні документи і регістри бухгалтерського обліку, що складені в електронній формі, помилки в них виправляємо способом «сторно» або шляхом додаткових бухгалтерських проведень.

Спосіб «сторно» передбачає здійснення зворотного запису на величину помилки та одночасне зазначення правильної суми. Під час виправлення помилок має бути збережена інформація, яка виправляється, та міститися відомості про дату виправлення, посади і прізвища осіб, особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати осіб, які склали виправлений електронний документ. 

Виправлення вносяться до первинних документів та регістрів бухгалтерського обліку в тому звітному періоді, у якому виявлені помилки.

🔢Утримуємо аліменти з працівника

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Графік документообігу бюджетної установи: зразок і правила заповнення

Шукаєте ефективний спосіб організувати документообіг у бюджетній установі? У статті розповімо, як правильно побудувати графік документообігу з урахуванням вимог законодавства та реальних потреб установи. Практичний акцент, чітка структура та приклад для скачування — усе для того, щоб ви могли швидко впровадити зміни у своїй роботі.
1273

Копія наказу про звільнення: коли і як видавати у 2025 році

Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
86762

Бухгалтерська довідка: зразок 2025

Для яких саме господарських операцій складається бухгалтерська довідка? Яку інформацію у ній вказувати? Відповімо на запитання й наведемо зразки заповнення бухгалтерської довідки для різних робочих ситуацій.
76192

Доповідна записка — бланк та зразок

✔️Доповідна записка — це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій
112746

Форма 1-ОПП: заповнення та подання

Щоб зареєструватись у відповідному органі ДПС як платники податку, бюджетні установи зобов’язані подати контролюючому органу заяву – форма 1-ОПП. Розглянемо, що це за форма, коли її слід подавати і як заповнювати.
76078

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді