Як обрати банк для виплати зарплати

Чи може керівництво підприємства або установи змусити працівників отримувати заробітну плату в визначеному банку – пояснює Держпраці.

банк для виплати зарплати

Калькулятор середньооблікової чисельності штатних працівників

Державна служба України з питань праці коментує ситуацію, коли керівники підприємств не беруть до уваги інтереси працівників під час вибору банку для виплати зарплати. У підсумку повз уваги проходять питання, де розташовані банкомати, чи задовольняють працівників тарифи банку та чи може банк надати додаткові послуги.

Законодавство України однозначно встановлює право працівників вільно обирати банк, через який отримувати зарплату:

  • ст. 19 Конституції України гарантує, що ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством;
  • ст. 68 Конституції України зобов’язує неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
  • ст. 22 Закону України «Про оплату праці» визначає, що суб’єкти не мають права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами і колективними договорами.
  • ч. 5 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» встановлює, що за особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов’язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця. Забороняється будь-яким способом обмежувати працівника вільно розпоряджатися своєю заробітною платою, крім випадків, передбачених законодавством.

Таким чином, законом не передбачено обов’язку працівника укладати договір про відкриття рахунку для виплати заробітної плати з банком, вказаним роботодавцем. У разі звернення працівника до суду, договір, який працівник вимушено уклав з банком під примусом роботодавця, може бути визнаний недійсним.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14344

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9924

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13055

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді