Як обрати банк для виплати зарплати

Чи може керівництво підприємства або установи змусити працівників отримувати заробітну плату в визначеному банку – пояснює Держпраці.

банк для виплати зарплати

Калькулятор середньооблікової чисельності штатних працівників

Державна служба України з питань праці коментує ситуацію, коли керівники підприємств не беруть до уваги інтереси працівників під час вибору банку для виплати зарплати. У підсумку повз уваги проходять питання, де розташовані банкомати, чи задовольняють працівників тарифи банку та чи може банк надати додаткові послуги.

Законодавство України однозначно встановлює право працівників вільно обирати банк, через який отримувати зарплату:

  • ст. 19 Конституції України гарантує, що ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством;
  • ст. 68 Конституції України зобов’язує неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
  • ст. 22 Закону України «Про оплату праці» визначає, що суб’єкти не мають права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами і колективними договорами.
  • ч. 5 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» встановлює, що за особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов’язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця. Забороняється будь-яким способом обмежувати працівника вільно розпоряджатися своєю заробітною платою, крім випадків, передбачених законодавством.

Таким чином, законом не передбачено обов’язку працівника укладати договір про відкриття рахунку для виплати заробітної плати з банком, вказаним роботодавцем. У разі звернення працівника до суду, договір, який працівник вимушено уклав з банком під примусом роботодавця, може бути визнаний недійсним.

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27439

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29020

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149343

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді