Нові форми бюджетних запитів вже чинні

Міністерство фінансів вирішило, як готувати форми обов’язкових бюджетних запитів БЗ-1 та БЗ-2

нові форми бюджетних запитів

 

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Учора, 09.03.2023, набрав чинності наказ Мінфіну від 21.12.2022 № 450, яким затверджено Інструкцію з підготовки бюджетних запитів. У додатках до неї визначено дві форми:

  • бюджетний запит на 20__ – 20__ роки, форма БЗ-1 (загальна);
  • бюджетний запит на 20__ – 20__ роки, форма БЗ-2 (індивідуальна).

Тобто у 2023 році не складатимуть додатковий бюджетний запит.

Інструкція з підготовки бюджетних запитів визначає:

  • як Мінфін розраховує граничні показники;
  • як головні розпорядники розраховують видатки та надання кредитів і розподіляють граничні показники; 
  • як аналізуватиме Мінфін бюджетні запити;
  • правила заповнення форм БЗ-1 і БЗ-2.

Форми бюджетних запитів БЗ-1 та БЗ-2 є обов’язковими для заповнення і подання.

Головний розпорядник, який реалізує бюджетні програми за загальнодержавними видатками та кредитуванням, складає і подає до Мінфіну бюджетний запит окремо за відповідним кодом відомчої класифікації видатків та кредитування бюджету. 

Бюджетний запит у паперовій формі подається у разі, якщо:

  • у головного розпорядника відсутні система електронного документообігу, інтегрована до системи електронної взаємодії органів виконавчої влади, або спеціальний вебмодуль цієї системи;
  • бюджетний запит містить інформацію з обмеженим доступом, вимогу щодо захисту якої встановлено законом.

В інших випадках бюджетні запити подають в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади чи спеціальний вебмодуль цієї системи.

Засоби кваліфікованого електронного підпису або кваліфікованої електронної печатки застосовуються для кожної із форм бюджетного запиту окремо.

 

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2025

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
374

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
33603

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1575

Реєстрація бюджетних зобов’язань: робочі ситуації

Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
34682

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
343066

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді