ВИМОГИ ДО ГРАФІКУ ВІДПУСТОК НА 2023 РІК
З 1 квітня 2023 року набуває чинності Закон України від 12 січня 2023 року № 2888-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг».
Закон викладає в новій редакції п. 170.9 ст. 170 Податкового кодексу — а саме порядок оподаткування суми надміру витрачених коштів/електронних грошей, отриманих на відрядження або під звіт, не повернутої у встановлений строк.
Що зміниться у порядку оподаткування відрядження
Фактична кількість днів перебування у відрядженні визначається згідно з наказом про відрядження за наявності одного чи декількох документальних доказів:
- відміток прикордонних служб про перетин кордону,
- проїзних документів,
- рахунків на проживання,
- інших документів, що підтверджують фактичне перебування у відрядженні.
До підтвердних документів належать:
- транспортні квитки або транспортні рахунки та багажні квитанції (у тому числі електронні квитки);
- документи, отримані від осіб, які надають послуги з розміщення та проживання фізичної особи, страхові поліси;
- документи (виписки та/або відомості з рахунку), що містять інформацію про виконані платіжні операції за рахунком, до якого емітовані платіжні інструменти;
- документи, що підтверджують виконання операції з використанням платіжних інструментів;
- інші документи, що засвідчують вартість витрат.
Якщо під час відрядження було застосовано корпоративний (бізнесовий) платіжний інструмент або особистий платіжний інструмент, чи його реквізити, вартість витрат засвідчується документом (випискою та/або відомостями з рахунку) в електронній або паперовій формі.
Для таких безготівкових розрахунків встановлено строки для документального підтвердження та повернення надміру витрачених коштів з корпоративних чи особистих карт (інших електронних платіжних інструментів). Підтвердження та повернення здійснюються платником податку до закінчення місяця, наступного за місяцем, у якому:
- завершено відрядження;
- завершено виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, яка видала кошти/електронні гроші під звіт.
У разі якщо безготівкові розрахунки проводилися пізніше дати, коли завершується відрядження, установлені строки продовжуються на один календарний місяць.
Звіт про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження, складається у паперовій або електронній формі. Звіт подається за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, у разі:
- наявності оподатковуваного доходу,визначеного відповідно до пп. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170 ПКУ, з метою розрахунку суми податку;
- використання платником податку готівки понад суму добових витрат (включаючи отриману із застосуванням платіжних інструментів).
Якщо під час відрядження платник податку проводив розрахунки у безготівковій формі та/або для отримання готівки в межах суми добових витрат і за відсутності оподатковуваного доходу, звіт про використання коштів/електронних грошей не складається і не подається.
За інформацією ГУ ДПС у м. Києві
- Кому індексувати зарплату в листопаді 2024 року
- Інвентаризація-2024: відповіді на гарячі запитання
- Як перевіряє Держпраці під час воєнного стану
- Скарбниця бухпроведень: ремонт і поліпшення комп’ютерів та оргтехніки
- Видатки з поповнення статутного капіталу підпорядкованих суб’єктів господарювання: як визначити КЕКВ