◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️
Експерти проєкту «Децентралізація» проаналізували, які видатки змінилися для державних органів влади та місцевих бюджетів.
Збільшення дохідної частини місцевих бюджетів на 5,6 млрд грн за рахунок:
- безповоротних грантів на 80,0 млн грн,
- міжнародної допомоги на поворотній основі на суму 365,7 млн грн,
- зовнішніх запозичень на 3,8 млрд грн,
- від фонду соціального страхування 1,3 млрд грн.
Також передбачена нова субвенції на 2,1 млрд грн місцевим бюджетам «на відновлення об’єктів критичної інфраструктури». Обсяг субвенції передбачено за рахунок зменшення на таку ж суму надання кредитів за бюджетною програмою «Розвиток міської інфраструктури і заходи в секторі централізованого теплопостачання України, розвиток системи водопостачання та водовідведення в м. Миколаєві, реконструкція та розвиток системи комунального водного господарства м. Чернівці» за ініціативою Мінінфраструктури.
Суттєво змінилася видаткова частина для державних органів влади, частина з яких реформована.
1. Фонд ліквідації наслідків збройної агресії» передано від Мінфіну до Мінінфраструктури з бюджетом 35,5 млрд грн. Кошти, отримані у зв’язку з виконанням Закону України «Про санкції», підуть на фонд ліквідації наслідків збройної агресії.
Новому Мінінфраструктури передбачено додаткові 1,144 млрд грн на оновлення рухомого складу пасажирських перевезень.
Державний фонд регіонального розвитку залишено в розмірі 2 млрд гривень та також передано до нового Мінінфраструктури.
2. Державній прикордонній служби додатково виділяють 285,0 млн грн. на безпілотники.
3. Для Мінекономіки – 1,3 млрд грн додатково на надання грантів для створення або розвитку бізнесу.
4. Міністерству охорони здоров’я – додаткові 1,3 млрд грн на будівництво та модернізацію закладів охорони здоров’я.
5. Державній митній службі – додаткові 1,1 млрд грн на облаштування пунктів пропуску та прикордонної дорожньої інфраструктури.
6. Новому Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури України – 1,8 млрд грн за рахунок скорочення окремої програми на відновлення об'єктів інфраструктури та забезпечення безпеки дорожнього руху. Ці гроші витратять наступним чином:
- 1,1 млрд грн на розвиток, розбудову, відновлення та забезпечення сталих транспортних зв’язків дорожньої інфраструктури;
- 686,7 млн грн на аеродроми та безпеку дорожнього руху.
7. Замість заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху у 2023 році заплановані кошти спрямовуються на такі напрями і в таких пропорціях:
- 62,5% – на оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів, будівництво та реконструкцію об’єктів інфраструктури суб’єктів господарювання залізничного транспорту державного сектору економіки;
- 37,5% – на фінансове забезпечення заходів з розвитку аеродромної інфраструктури, у тому числі завершення будівництва, реконструкції аеродромної та енергетичної інфраструктури, задіяної у забезпеченні належного функціонування Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького, та фінансове забезпечення заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до державних програм».
8. На 2023 рік зупинено дію деяких положень Закону України «Про медіа» (щодо розмірів посадового окладу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення члена, державних службовців її апарату; обсягу фінансування вказаного органу).
- Кому індексувати зарплату в листопаді 2024 року
- Інвентаризація-2024: відповіді на гарячі запитання
- Як перевіряє Держпраці під час воєнного стану
- Скарбниця бухпроведень: ремонт і поліпшення комп’ютерів та оргтехніки
- Видатки з поповнення статутного капіталу підпорядкованих суб’єктів господарювання: як визначити КЕКВ