Бюджетні новації — набувають чинності зміни до держбюджету-2023
◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️
З 06.05.2023 Закон № 3035, зокрема дозволяє:
- спрямовувати місцеві запозичення від міжнародних фінансових організацій на поточні видатки місцевих бюджетів та надання фінансової підтримки комунальним підприємствам для погашення ними кредитів, залучених у міжнародних фінансових організаціях у попередні періоди під місцеві гарантії, якщо таке цільове призначення передбачено умовами кредитних угод з міжнародними фінансовими організаціями. Такий дозвіл діє лише у період дії воєнного стану;
- головним розпорядникам коштів державного бюджету відкривати рахунки у НБУ для залучення добровільних внесків (благодійних пожертв) від фізичних та юридичних осіб приватного права та/або публічного права для фінансового забезпечення заходів з відсічі збройної агресії проти України та ліквідації її наслідків, національної безпеки та оборони, відновлення, підтримки і розвитку України, надання гуманітарної допомоги. Такий дозвіл діятиме у період дії воєнного стану та протягом одного року, наступного за роком, в якому буде припинено або скасовано воєнний стан. Порядок використання цих коштів визначає КМУ.
У 2024 році у складі другої групи власних надходжень бюджетних установ (інші джерела власних надходжень бюджетних установ) з’явиться підгрупа 4. Сюди відноситимуть 30% дивідендів (доходу), нарахованих на акції (частки) господарських товариств, у статутних капіталах яких є майнові права інтелектуальної власності, виключні майнові права на які належать державним науковим установам (крім державних наукових установ оборонно-промислового комплексу), державним університетам, академіям, інститутам. Ці кошти спрямовуватимуть на організацію основної діяльності бюджетних установ.
- Кому індексувати зарплату в листопаді 2024 року
- Інвентаризація-2024: відповіді на гарячі запитання
- Як перевіряє Держпраці під час воєнного стану
- Скарбниця бухпроведень: ремонт і поліпшення комп’ютерів та оргтехніки
- Видатки з поповнення статутного капіталу підпорядкованих суб’єктів господарювання: як визначити КЕКВ