Частину допологової відпустки дозволять перенести на після пологів – законопроєкт

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Внесений проєкт закону стосується використання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

відпустка вагітність і пологи

Калькулятор стажу

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт за № 9271 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей використання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами», який передбачає можливість для вагітних працівниць переносити частину допологової відпустки (до 70 к. дн.) на період після пологів. При цьому тривалість допологової та післяпологової відпустки не може перевищувати 126 календарних днів.

Для працівниць, віднесених до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачено таку ж саму можливість. Тобто частину допологової відпустки (до 90 к. дн.) вона може перенести на період після пологів. Загальна тривалість допологової та післяпологової відпустки не може перевищувати 180 к. дн.

Для перенесення частини допологової відпустки потрібно лише дві умови:

  • бажання вагітної працівниці;
  • відсутність медичних протипоказань.

Якщо частину допологової відпустки перенесуть на період після пологів, відповідно зміститься на цю кількість днів період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

 

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок відпускних на прикладах

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 та 2025 роках з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
293639

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
374325

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
111078

Е-лікарняний – як оплатити під час відпустки

Наразі діють дві форми паперовий та електронний лікарняний. Як діяти роботодавцеві, якщо під час відпустки працівник захворів або має піти у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами?
9577

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді