Які документи та до якого контролюючого органу необхідно подати військовій частині для взяття на облік як платника податків/зняття з обліку?
⚡️ За які порушення в кошторисі доведеться сплатити штраф

Для взяття на облік як платника податків військова частина зобов’язана протягом 10 к. дн. після отримання свідоцтва про реєстрацію подати до контролюючого органу за місцем своєї дислокації такі документи:
- заяву за формою № 1-ОПП;
- завірену відповідним органом копію свідоцтва про реєстрацію військової частини як суб’єкта господарської діяльності у ЗСУ;
- копію документа відповідного центрального органу виконавчої влади, що підтверджує присвоєння коду за ЄДРПОУ.
Для зняття з обліку військової частини необхідно подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такі документи:
- заяву про ліквідацію або реорганізацію платника податків за формою № 8-ОПП;
- копію розпорядчого документа (рішення) органу, уповноваженого на те установчими документами про припинення;
- копію розпорядчого документа про утворення комісії з припинення (ліквідаційної комісії);
- заяву про взяття на облік платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою № 1-ЄСВ.
За матеріалами ЗІР
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
У 2025 році звіт 1-послуги подавайте за оновленою формою. Держстат також оприлюднив бланк форми, яка буде актуальна у 2026 році. Завантажте новий бланк, скористайтеся покроковою інструкцією — звітуйте без помилок і штрафів
Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання, адже є сумісники, декретниці, мобілізовані, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розбиратися на прикладах, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження — продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок