Обов’язкові медичні огляди – проєкт від МОЗ

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
МОЗ розробило проєкт Порядку організації та проведення обов’язкових медичних оглядів працівників певних категорій.

обов’язковий медичний огляд порядок проведення

Калькулятор стажу

Згідно з проєктом обов’язкові медогляди проходитимуть:

  • працівники, які працюють в умовах дії шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища (шум, вібрація, забрудненість повітря робочої зони та робочих поверхонь шкідливими хімічними речовинами, іонізуючих та неіонізуючих випромінювань), важкості та напруженості трудового процесу;
  • працівники, які підпадають під вплив канцерогенів, мутагенів та/або біологічних агентів;
  • працівники, які зайняті на роботах, де є потреба в професійному доборі;
  • працівники віком до 21 року;
  • працівники, які мають змінний режим роботи із залученням до роботи у нічний час.

Для організації обов’язкових медоглядів на наступний чи поточний рік роботодавець за участю представників профспілкової організації, лікаря з гігієни праці ЦКПХ відповідної адміністративно-територіальної одиниці складатиме до 01 грудня кожного року Перелік категорій працівників, які підлягають обов’язковому медичному огляду в 20__ році (додаток 1 до Порядку).

Він буде підставою для роботодавця складати поіменний список працівників, що підлягають періодичному медичному огляду (додаток 2 до Порядку) та затверджувати графік проходження обов’язкових медоглядів з надавачем послуг (медзакладом).

На час проходження обов’язкового медогляду за працівником зберігатимуть місце роботи і середній заробіток.

 

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14314

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9903

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13039

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді