Держпраці коментує, що необхідно вказувати у табелі робочого часу, якщо працівник отримав повістку.
Норми тривалості робочого часу 2023
Фахівці радять роботодавцям в такому випадку видати наказ про увільнення працівника від роботи незалежно від мети повістки: для уточнення облікових записів, проходження медичного огляду, прибуття до ТЦК і СП та інше.
В наказі про увільнення працівника від роботи зазначають такі відомості:
- прізвище;
- ім’я та по батькові;
- посада;
- дата та підстава увільнення працівника (із доданням відповідного документа).
У табелі обліку робочого часу дні, протягом яких працівник увільнений від роботи, необхідно відображати буквеним кодом «ІН» або цифровим кодом 22 (інший невідпрацьований час, що передбачає законодавство, – виконання державних і громадянських обов’язків, допризовна підготовка, військові збори тощо).
Водночас повістка не означає автоматичне зарахування працівника до лав ЗСУ. Документальним підтвердженням фактичного початку проходження військової служби є: мобілізаційне розпорядження, контракт, витяг із наказу або довідка про зарахування до списків військової частини тощо.
Якщо працівник не має можливість особисто надати документ для підтвердження факту мобілізації, він може надіслати роботодавцю фото документа через месенджер або електронну пошту.
За матеріалами Держпраці
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
Скачайте виробничий календар на 2025 рік, який складений з урахуванням дії воєнного стану. Норми робочого часу розраховані для п'ятиденного робочого тижня.
Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
Держслужбовці та працівники держорганів, ОМС, бюджетних установ мають право працювати дистанційно за умови наявності організаційних і технічних можливостей для виконання посадових обов’язків. Розглянемо чим потрібно керуватись та що зробити для впровадження дистанційної роботи.
Верховна Рада та Президент знов подовжили дію воєнного стану – тепер до 09 листопада 2024 року. Отже тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.